Back To Top
Ali Tezel kimdir kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? İşte Ali Tezel’in gözaltına alınma sebebi

Ali Tezel kimdir kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? İşte Ali Tezel’in gözaltına alınma sebebi

Ali Tezel kimdir kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? İşte Ali Tezel’in gözaltına alınma sebebi
- A +

Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel, sabah saatlerinde gelen son dakika haberine göre; FETÖ’den gözaltına alındı. FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan daha sonra serbest bırakılan Ali Tezel’in yaşı, memleketi ve neden gözaltına alındığı bilgisi karar.com’da…

 

SSK’de Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak görev yapan Ali Tezel, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Twitter’da yaptığı açıklamaların ardından gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Peki Ali Tezel kimdir ve neden gözaltına alındı? İşte gözaltına alınma sebebi ve attığı tweetler…

ALİ TEZCAN KİMDİR?

İlkokulu İzmir’in Ödemiş ilçesinde bitirdikten sonra ortaokulu devlet parasız yatılı olarak Buca Lisesi Ortaokulunda ve liseyi de devlet parasız yatılı olarak Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde 1985’te bitirdi ve aynı sene Nevşehir'de sağlık memuru olarak görev yapmaya başladı. 1987-1989 yılları arasında Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servisinde geceleri çalışıp, gündüzleri de Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği bölümüne devam etti.

1989’da İzmir Alsancak Devlet Hastanesi acil servisinde çalışırken, bir yandan da Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel ilişkiler Bölümüne başlamış ve 1993’te, 4 senede bitirmiştir.

1995’te ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi sınav sonrasında girdiği SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı sınavı ile SSK'da Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı.

1998’de de Sigorta Müfettişliğine atandı, SGK, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, İstanbul 1 Nolu Grup Başkanlığı'nda Başmüfettiş oldu. 2004’te, görevden alındığı 2007 yılı Ekim ayına dek de Grup Başkanı olarak çalıştı.

1 Eylül 2008’de memuriyetten ve müfettişlik görevinden istifa etti.

10 sene boyunca Akşam Gazetesinde haftanın üç günü ( Pazar, pazartesi ve çarşamba günleri) “Çalışma Hayatı” ile “Sosyal Güvenlik Köşe”sini hazırlamıştır. 2003 ve 2004 senelerinde 2 sene boyunca pazar günleri SKYTURK Televizyonunda (saat 13.10) canlı olarak Çalışma Hayatı Programının yapımcı ve sunuculuğu yaptı.

2000’li yılların başlarında her cumartesi günü saat 12.00 de Kanaltürk Televizyonunda “Ali Tezel'le Çalışma Hayatı” programını hazırlamış ve sundu. 2007 ve 2008’de de her cumartesi Samanyolu Haber (SHaber) Kanalında “Ali Tezel'le İşimiz Var” programını canlı olarak sundu.

2008-2009’da NTV’de her salı ve her perşembe saat 14.30 da başlayan Çalışma Hayatı programını sundu.

Habertürk Gazetesinde 2009 ile 2014 yılları arasında haftada beş gün tam sayfa Çalışma Hayatı ile ilgili yorumlar, değerlendirmeler yapan Ali Tezel, okurlardan gelen sorulara yanıt, sorunlara çözüm getirici yazılar yazmış ve yazı dizileri hazırlamıştır. Bunun dışında 2010-2012 yılları arasında BLOOMBERG HT Televizyonunda her Perşembe saat 22:00'da başlayan ALİ TEZEL'E SORALIM Programını da hazırlamıştır.

İlki (Yargı Kararlarıyla Donatılmış Sosyal Sigorta Mevzuatı ve Bağ-Kur Yasası) 1998 de ve diğeri (Sosyal Sigortalar Mevzuatı ve Örnek Yargı Kararları) 2000 yılında ve diğerleri 2005 yılında olmak üzere, yedi adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

Halen, Millet Gazetesinde her gün Çalışma Hayatı ile ilgili yorumlar, değerlendirmeler yapmakta ve okurlardan gelen sorulara cevap, sorunlara çözüm getirici yazılar yazmakta ve yazı dizileri hazırlamaktadır. Öte yandan Ulusal Kanal'da cumartesi günleri 11 ile 12 arasında, Bugün TV'de Pazar akşamları, ve Uzay TV'de haftada bir gün ALİ TEZEL'E SORALIM Programlarında izleyicilerden gelen soruları yanıtlamaktadır.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

GÖZALTINA ALINIP SERBEST BIRAKILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturmasında attığı tweetler sebebiyle sabah saatlerinde İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri gözaltına alınan Ali Tezel, emniyet müdürlüğündeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

20-01/13/ali-tezel.jpg

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN