Back To Top
Alpullu Şeker Fabrikası'nı 150 milyon TL ile Binbirgıda'nın

Alpullu Şeker Fabrikası'nı 150 milyon TL ile Binbirgıda'nın

 - Son Güncelleme: 27.04.2018 Cuma 16:23
Alpullu Şeker Fabrikası\'nı 150 milyon TL ile Binbirgıda\'nın
- A +

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Türkiye'nin ilk şeker fabrikası Alpullu'nun özelleştirme ihalesini 150 milyon lira teklif veren Binbirgıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ oldu. Şirketin sahibi, Fırat Pen, Fırat Plastik sahibi Nevzat Demir.

Özelleştirme İdaresinde (ÖİB), kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, Erser Grup Tarım Ürünleri San. Tic. AŞ-Sterk Plast Ltd. Ortak Girişim Grubu, Sınırlı Sorumlu Alpullu Pancar Ekicileri Kooperatifi, Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ ve Binbirgıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ katıldı.

150 MİLYON LİRA TEKLİFLE SATIN ALDILAR

İhalede ilk olarak kapalı zarflarda elemesiz teklifler alındı. İki elemeli tur sonrasında gerçekleştirilen açık artırmada başlangıç tutarı 149 milyon 500 bin lira, artırım aralığı da 500 bin lira olarak belirlendi.

Açık artırma sonunda en yüksek teklifi 150 milyon lirayla Binbirgıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.

Teknik olarak sonuçlanan ihalenin sonucu, komisyonun nihai kararının onaya sunulmasının ardından duyurulacak.

Cumhuriyetin ilk şeker fabrikası Alpullu, Fırat Pen, Fırat Plastik sahibi Nevzat Demir oldu.

Muş ihalesi ise 123 turla rekor kırarak sona erdi. İhaleyi kazanan MBD İnşaat-Özerka İnşaat OGG oldu. Kastamonu ihalesi ise iptal edildi.

 

Yükleniyor...

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN