Back To Top
Anadolu Üniversitesi AÖF üç ders sınav sonuçları açıklandı - Sonuç sorgulama sayfası 2019

Anadolu Üniversitesi AÖF üç ders sınav sonuçları açıklandı - Sonuç sorgulama sayfası 2019

 - Son Güncelleme: 07.08.2019 Çarşamba 09:16
Anadolu Üniversitesi AÖF üç ders sınav sonuçları açıklandı - Sonuç sorgulama sayfası 2019
- A +

Anadolu Üniversitesi AÖF üç ders sınav sonuçları açıklandı. Sonuç sorgulama sayfasına haberimizden ulaşabilirsiniz. 27 Temmuz 2019'da girilen sınavın sonuçları merak ediliyordu. AÖF not ortalaması hesaplama, AÖF kayıt yenileme ve tüm detaylar haberimizde...

AÖF üç ders sınav sonuçları açıklandı mı? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri AÖF üç ders sınavı ile dönemlerini bitirmeye çalıştı. 27 Temmuz'da gerçekleştirilen AÖF üç ders sınavının sonuçları heyecanla bekleniyordu.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF ÜÇ DERS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Anadolu Üniversitesi Üç Ders Sınav sonucunu Öğrenci Otomasyonuna giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

AÖF ÜÇ DERS SINAV SONUCU 2019 - SORGULAMA EKRANI

 

AÖF 3 DERS SINAVI NEDİR? 

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınav hakkı, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınav Hakkı Uygulama Usul ve Esaslarında belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülür.

Üç ders sınavı, 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14:00’da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da gerçekleştirilecektir.

Üç ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu AOSDestek İletişim ve Çözüm Masasını arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

Üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir. Her ne sebeple olursa olsun “Üç Ders Sınavı”na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.

Üç Ders Sınav hakkı olan öğrenci, isterse yaz okuluna kayıt yaptırabilir ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencinin Üç Ders Sınavına katılma hakkı yoktur. 

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği AÖF yeni dönem kayıt yenileme tarihleri henüz paylaşılmadı. Ancak geçen senelere bakıldığında, AÖF kayıt yenileme işlemlerinin eylül ayının son haftası başlayabileceği düşünülüyor. Konuya ilişkin gelişmeler belli oldukça veya kurumdan resmî bir açıklama geldiği zaman haberimizde yer alacak.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN