Back To Top
Ankara Büyükşehir’den bir ilk daha

Ankara Büyükşehir’den bir ilk daha

 - Son Güncelleme: 11.11.2018 Pazar 11:24
Ankara Büyükşehir’den bir ilk daha
- A +

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Akıllı Kent Yönetim Sistemi kapsamında, teknolojinin tüm imkanlarını, belediye hizmetlerine entegre ediyor.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Büyükşehir Belediyesi; PARDUS’tan Akıllı Parklara, E-Belediye’den Durak Ankara’ya kadar pek çok yeniliğe imza attıktan sonra şimdi de akıllı telefonların birçoğunda yüklü olarak bulunan veya indirilebilen “BİP” uygulaması aracılığıyla Başkentlilerle buluşuyor.

Büyükşehir Belediyesi, “BİP” aplikasyonuyla mevcut pek çok hizmeti Başkentlilerin ayağına götürüyor.

MAVİ MASA'DAN NÖBETÇİ ECZANEYE...

Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesindeki uygulamalarına direkt ulaşım sağlayan “BİP”i, akıllı telefonlarına indiren vatandaşlar; Mavi Masa’ya direkt ulaşabilme, Mavi Masa’ya ücretsiz çağrı yapabilmeyi sağlayan “Beni Ara”, ASKİ kesintisi ve borç sorgulama, otobüsüm nerede, Ankara’nın belli bölgelerini kameralar aracılığıyla canlı seyredebilme, nöbetçi eczanelere konum bilgisiyle ulaşabilme, imkanlarını bir arada elde etmeye başladılar.

HİZMETLER BAŞKENTLİLERİN AYAĞINA GİDİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “vatandaş memnuniyeti” konusundaki hassasiyetini sürdürerek, Başkentlilerin taleplerinin dikkate alınması yönünde birimlere talimatlar vermeyi sürdürüyor.

“Büyükşehir BİP’te” uygulamasına ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Erdoğan Kurtoğlu, Başkan Tuna’nın vatandaşların hayatını kolaylaştıran hizmetlere ağırlık verilmesini ve bu hizmetlerin çeşitlendirilmesini istediğini belirterek, şu bilgileri verdi:

“Akıllı telefonlarda var olan ‘BİP’ aplikasyonu sayesinde vatandaşlarımız artık tek bir tuşla en çok kullanılan belediye hizmetlerine ulaşabiliyor. Örneğin; ‘Sizi arayalım’ linki tıklandığında, anında Alo 153 Mavi Masa’dan aranıyorsunuz. ASKİ linkiyle borç sorgulaması ve kesintisini öğrenebiliyor, kendi konumuzu da paylaşarak en yakın nöbetçi eczaneyi bulabiliyorsunuz. Otobüsünüzün durağa ne zaman geleceğini, durak numarasını girerek anında öğrenebiliyorsunuz. Hatta kameralarla bazı bölgeleri canlı canlı izleyebiliyorsunuz.”

ANKARA/İHA

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN