16.11.2019  10:15

Ankara'da dolandırıcı 'akrobat'a sirk operasyonu

Ankara'da kendilerini polis ve savcı gibi tanıtarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 3 şüpheli gözaltına alındı. Ekiplerin, 'sirk' adını verdikleri operasyonda uzun süredir aranan 'akrobat' lakaplı dolandırıcı Ö.E.'nin yakalandığı belirtildi.

+
-

Ankara Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, telefonla arayarak ulaştıkları mağdurlara kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan ve türlü bahanelerle paralarını alan dolandırıcılık çetesini fiziki takibe aldı.

Takip sonucu sahte kimlik kullanan şüphelilerden ikisinin Şanlıurfa'dan Ankara'ya farklı otobüslerle gelerek farklı otellerde kaldıkları, dolandırıcılıktan elde ettikleri para ve ziynet eşyalarını bir kargo firmasında çalışan adamları aracılığıyla da çete elebaşlarına gönderdikleri tespit edildi.

'AKROBAT' BU KEZ YAKALANDI

Şüphelilerin Ankara'da yaşayan 75 yaşındaki bir kişiyi aynı yöntemle dolandırmalarının ardından harekete geçen ekipler, 'sirk' adını verdikleri operasyon düzenledi. Operasyonda, uzun süredir aranan 'akrobat' lakaplı dolandırıcı Ö.E.'nin de aralarında bulunduğu 3 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin üzerilerinde yapılan aramalarda, 24 reşat altın, 4 bilezik, alyans ve 400 dolar ele geçirildi. Şüphelilerin dolandırdıkları altınları çoraplarının içerisine saklamaları da dikkati çekti. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklandı.

ANKARA/AA

DİĞER HABERLER
Bakan Selçuk velilere seslendi
Yoğun bakımda değil tedavisi sürüyor
Baroları böldünüz de ne oldu?
Ciddi önlemler almayı düşünüyor musunuz?
Üye olun Külliye'de bir gün geçirin
Savcı çağırırsa silahlanan dernekleri söylerim
Ege'de süreç en başa döndü