Back To Top
Ankara'da trenlerin koltuk düzeni değişiyor

Ankara'da trenlerin koltuk düzeni değişiyor

Ankara\'da trenlerin koltuk düzeni değişiyor
- A +

Ankara'da trenlerin koltuk düzenine ilişkin yapılan anketten 'yeni sıralı koltuk düzeni' çıktı. Vagonlardaki koltukların yeni düzene göre montajı yapılacak.

Ankaray vagonlarındaki koltukların düzenine ilişkin yapılan anket sonuçlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesapları ve internet sayfası üzerinden düzenlenen "Ankaray'daki koltuklarımız sizce nasıl olsun?" anketine Başkentliler yoğun katılım gösterdi.

20-01/12/aw896703_04.jpg

ÖRNEK VAGON OLUŞTURULDU

Anket süresince yolcuların uygulamalı olarak gözlemlemesi için A13 numaralı tren vagonunun yarısında ikili koltuk düzeni, yarısında da yeni sıralı koltuk düzeni oluşturdu. Ankete katılanların yüzde 70,4'ü yeni sıralı koltuk düzeni, yüzde 29,6'sı ise mevcut ikili koltuk düzeni yönünde tercihini kullandı.

20-01/12/aw896703_01.jpgMevcut ikili koltuk düzeni

MONTAJ İŞLEMLERİNE BAŞLANDI

Ankaray İşletmesi Tren Arıza ve Bakım Depo Atölyesinde, koltukların değiştirilmesi işlemine başlanırken, EGO yetkilileri, "Atölyelerimizde, mevcut ikili koltukların yeni sıralı koltuklarla değişimini gerçekleştiriyoruz. Montaj çalışmalarını ise tren sefer saatlerinde herhangi bir aksama olmaması için en kısa süre içerisinde sağlayacağız" bilgisini verdi.

20-01/12/aw906523_01.jpgYeni sıralı koltuk düzeni

YOLCU KAPASİTESİ ARTACAK

Yeni sıralı koltuk düzenlemesiyle her bir vagondaki yolcu kapasitesi 240'dan 270'e çıkacak. Kapı bölgelerinde oluşan yığılmaların önüne geçecek düzenle bavullu yolcular kadar engelli yolcuların iniş binişleri de kolaylaşacak.

ANKARA/İHA

20-01/12/aw906523_04.jpg

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN