Back To Top
Ankara'nın ilk hac kafilesi döndü

Ankara'nın ilk hac kafilesi döndü

 - Son Güncelleme: 18.08.2019 Pazar 15:36
Ankara\'nın ilk hac kafilesi döndü
- A +

Kutsal topraklarda ibadetlerini yerine getirdikten sonra Ankara'ya dönmeye başlayan hacıların karşılanması sırasında duygusal anlar yaşandı.

Ankara'da hac ibadetinin ardından kutsal topraklardan dönen hacılar karşılanmaya başlandı. Suudi Arabistan'ın Cidde kentinden uçakla giden hacılar, Esenboğa Havalimanı'na indi. 

Havalimanında hacılar, aileleri ve yakınları tarafından çiçeklerle ve coşkuyla karşılandı. Karşılamada duygusal anlar yaşandı.

19-08/18/yeni-manset-1566131543.jpg

Hacılardan Aysel Yolcu, kutsal topraklarda hac ibadetini tamamlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ve yurda güzel duygularla döndüğünü belirtti.

19-08/18/yeni-manset-1566131561.jpg

Yolcu, hac ibadeti yapmanın herkese nasip olması için dua ettiğini söyledi. Hacılardan Mehmet Koç da hac ibadetini sağlıkla tamamlayarak Türkiye'ye döndüğü için çok sevinçli olduğunu dile getirerek, "Çok mutluyum. Allah herkese nasip etsin" diye konuştu.

ANKARA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN