Back To Top
AÖF yaz okulu tarihleri: AÖF yaz okulu ne zaman başlıyor 2019?

AÖF yaz okulu tarihleri: AÖF yaz okulu ne zaman başlıyor 2019?

AÖF yaz okulu tarihleri: AÖF yaz okulu ne zaman başlıyor 2019?
- A +

AÖF yaz okulu tarihleri şu sıralar en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. 2019 AÖF bahar dönemi final sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından AÖF yaz okulunun ne zaman başlayacağı merak ediliyor. AÖF yaz okuluna kayıt yaptırmak isteyenler, yaz okulu tarihlerini araştırıyor. Bu yıl ilk defa yapılacak AÖF yaz okulu için şartlar sorgulanıyor. İşte detaylar…

AÖF yaz okulunun 2019’da ne zaman başlayacağı birçok öğrenci tarafından sorgulanıyor. Üniversite eğitimlerini açıktan sürdüren öğrencilerin girdiği AÖF bahar dönemi final sınavları 13 Haziran Perşembe günü açıklandı. AÖF sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından AÖF sınavlarından başarılı olamayanlar için Anadolu Üniversite, bu yıl itibarıyla yaz okulu uygulamasının başlayacağını duyurmuştu. Şimdi ise AÖF yaz okulu tarihleri merak ediliyor. İşte AÖF yaz okulunun ne zaman başlayacağına dair aradıklarınız…

AÖF YAZ OKULU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

AÖF yaz okulunun ne zaman başlayacağına dair detaylar on binlerce AÖF öğrencisi tarafından araştırılıyor. İktisat, İşletme 24 Haziran 2019 Pazartesi, 28 Haziran 2019 Cuma 28 Haziran 2019 Cuma 5 Gün, ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir. Yatay Geçiş ile kayıt yaptıranlar ders ekleyebilir. AÖF Yaz Okulu sınavları 14 ile 15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacak.

YAZ OKULU İLE İLGİLİ DETAYLAR

AÖF yönetmeliği geçtiğimiz aylarda değişti ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine de yaz okulu geldi. İsteyen öğrenciler , eğitim öğretim yılı içinde veremedikleri dersleri yaz okulunda verebilecek.

AÖF yaz okulu hakkında Rektörlükten yapılan resmi açıklama şu şekilde:

"Açık ve uzaktan eğitimde Türkiye'nin dünya markası Anadolu Üniversitesi, bir ilke daha imza atıyor. Anadolu Üniversitesi, 2018-2019 öğretim yılı yaz döneminde Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri için yaz okulu açıyor. Yaz okulu, öğrencilerimize öğrenimlerini belirlenen süreden önce tamamlama fırsatı vereceği gibi, bütünleme sınavı taleplerinin de karşılanması anlamına geliyor.

19-06/13/aof-yaz-okulu-tarihlerii-aof-yaz-okulu-ne-zaman-basliyor-2019-1560422928.jpg

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı "göreve başladığımız günden bu yana Açıköğretim sistemine kayıtlı öğrencilerimizden gelen çeşitli taleplerle karşılaşıyoruz. Biz de öğrencilerimizin haklı taleplerini karşılamak, açık ve uzaktan eğitimde Türkiye'nin lider üniversitesi olarak yenilikçi, sürdürülebilir çözümler üretmek çalışıyoruz" dedi. Rektör Çomaklı sözlerini şöyle sürdürdü: " Yaz okuluna, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı tüm öğrenciler başvurabilecek. Yaz okulu uygulaması mezuniyet aşamasına gelmiş fakat eksik derslerinden dolayı mezun olamayan öğrencilere; bir öğretim döneminde 45 kredilik ders alıp tek dersi kalan öğrencilere; dönemlik ders seçme koşullarından dolayı geçmiş öğretim yıllarında bazı dersleri alıp başarısız olan ancak mevcut öğretim yılında başarısız olduğu dersi alamayan öğrencilere mezuniyet açısından avantaj sağlayacak. Yaz okulu ayrıca bahar dönemi sonunda yapılan 3 Ders Sınavı Usul ve Esaslar gereğince sınava katılamayan öğrenciler için de bir şans olacak. Yaz okulu da bu yenilikçi anlayışımızın bir ürünü. Örgün eğitimde zaten kullandığımız ve nitelikli sonuçlar aldığımız yaz okulu uygulamasını, Açıköğretim sistemine uyarlıyoruz. Bu yolla bütünleme taleplerine cevap verdiğimiz gibi başarılı öğrencilerimize de okullarını erken bitirme fırsatı ya da iş yoğunluğu olan öğrencilerimize yaz okulundan ders alarak dönem içindeki programlarını hafifletme fırsatı sağlıyoruz. Biz öğrencilerimizin lehine olacak, onların başarısını yükseltecek, verdiğimiz eğitimin kalitesini arttıracak çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz. Yaz okulu uygulamasının öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde açılacak yaz okulu dersleri, ilgili birim kurulunun kararı ve Anadolu Üniversitesi Senatonun onayıyla belirlenecek. Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılacak ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100 olacak. Anadolu Üniversitesi Akademik Takvimine göre yaz okulu kayıtları 24 Haziran Pazartesi günü başlayıp, 28 Haziran Cuma günü bitecek. Öğrenciler yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilecek.11 hafta sürecek eğitimin ardından 14-15 Eylül tarihlerinde final sınavları yapılacak."

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN