Back To Top
AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri için tıkla | 7-8 Temmuz AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır?

AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri için tıkla | 7-8 Temmuz AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır?

 - Son Güncelleme: 06.07.2018 Cuma 15:21
AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri için tıkla | 7-8 Temmuz AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır?
- A +

AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri için haberimizdeki linke tıklayabilir ve belgenizi çıkarabilirsiniz. İşte binlerce öğrencinin merak ettiği 7-8 Temmuz AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır? sorusunun yanıtı ve sınava dair tüm gelişmeler...

AÖL 3. dönem sınav giriş yerlerini ve 7-8 Temmuz AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır? sorusunun yanıtını haberimizde bulabilirsiniz. MEB  7 Temmuz ve 8 Temmuz tarihlerinde AÖL 3. dönem sınavlarını yapılacak. Mezun olmak isteyen öğrenciler için bu sınav önemli. Öğrenciler AÖL sınav giriş belgesi için sorgulama sayfasına yöneldi. AÖL 3. dönem sınavı hakkındaki tüm gelişmeler ve  aol.meb.gov.tr adresine tıklayarak sınav giriş belgesi çıkarabilirsiniz. 

4 Temmuz çarşamba günü MEB tarafından AÖL 3. dönem sınavları için sınav giriş yerleri belli oldu. AÖL öğrencileri sınav giriş belgesini aol.meb.gov.tr sitesinden çıkartabilecek. Açıköğretim Lisesi öğrencileri gerekli bilgileri girdikten sonra bu sayfa üzerinde giriş belgesini yazdırabilecek. Bu sayfa dışında hiç bir yerden sınav giriş belgesi alınamayacak.

AÖL 3. DÖNEM SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKARMAK İÇİN TIKLAYIN 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 7 Temmuz ve 8 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3.dönem sınav yerleri belli oldu mu? Sınava çok az bir zaman kala öğrenciler AÖL sınavı giriş belgesi çıkartma sayfasınayöneldi. 

18-07/06/aol.jpg

AÖL'DEN KAÇ PUANLA MEZUN OLUNUR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.

AÖL SINAVI İÇİN GEREKLİ BELGELER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

18-07/06/aol-sinavi.jpg

AÖL EK SINAV NE ZAMAN OLACAK? 

AÖL ek sınavı genelllikle mezun olacak öğrencilere cerilen bir haktır. Mezuniyete kısa bir süre kala AÖL ek sınavları ne zaman sorusunun yanıtı sorgulanmaya başlandı. EK sınav için şartlar her sene farklılık gösteriyor. MEB'den şu ana kadar ek sınav için bir açıklama gelmedi. 

EK SINAVA KİMLER GİREBİLİR? 

1) Ek sınava Açık Öğretim Lisesi Yurt Dışı Programına, Açık Öğretim Lisesine ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı öğrencilerden toplam dönemi; 8 ve üzerinde olan öğrencilerden öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

2) Ek sınav ….-….. Temmuz 2017 tarihinde, büyük şehir belediyeleri olan il merkezleri ile coğrafi konumu nedeniyle sınav yapılması gerekli görülen ekli listedeki il merkezlerinde iki oturum şeklinde yapılacaktır.

3) Ek sınavda öğrencilerimiz en fazla 35 kredilik dersten sınava girebileceklerdir.

4) Ek sınav için başvurular ….-…. Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

5) Ek sınava başvuracak öğrencilerimiz ilgili banka şubelerine belirtilen tarihler arasında (T.C Ziraat Bankası, T.C. vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası ) T.C kimlik numarası ile 20 TL ek sınav başvuru ücretini mutlaka ek sınav için açılan hesaba yatıracaklardır.

6) Ek sınav ücretini yatıran öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek ek sınav kayıt yenilemelerini yaptıracaklardır.(Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ek sınav için kayıt yenilme işlemlerini, yüzyüze eğitim gördükleri Meslek Liselerinden yapacaklardır.)

7) Ek sınav başvuru işlemi yapan öğrenciler … Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar sınavına girecekleri dersleri ve sınava gireceği merkezi mutlaka sistem üzerinden seçmeleri gerekmektedir. (Ders seçiminizi yapmadığınız takdirde sistemin atayacağı derslerden sınava katılacağınızı ve değişiklik yapılmayacağını unutmayınız)

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN