Back To Top
AÖL 3. dönem sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? AÖL öğrenci giriş ekranı 2018

AÖL 3. dönem sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? AÖL öğrenci giriş ekranı 2018

 - Son Güncelleme: 28.07.2018 Cumartesi 16:05
AÖL 3. dönem sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? AÖL öğrenci giriş ekranı 2018
- A +

AÖL 3. dönem sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? AÖL öğrenci giriş ekranını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. MEB tarafından 7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenlenen 3. dönem sınav sonuçları merakla bekleniyor. AÖL sınav sonuçları hakkındaki bilgileri ve kapsamlı açıklamaları haberimizden görebilirsiniz.

AÖL 3. dönem sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? AÖL öğrenci giriş ekranı haberimizde. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde uygulanan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçları merakla bekleniyor. AÖL 3. dönem sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ve öğrenci giriş sayfasını karar.com'dan göreiblirisniz. İşte AÖL sınavlarına dair tüm detaylar.

AÖL 3. DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde uygulanan AÖL 3. dönem sınav sonuçlarının 31 Temmuz tarihinde açıklanması bekleniyor. AÖL sınav sonuçları açıklandığı anda sayfamızda verdiğimiz bağlantı üzerinden sonuçları sorgulayabilirsiniz.

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLA

AÖL SINAV SONUCUMU NASIL ÖĞRENİRİM?

2018 Açık Öğretim Lisesi üçüncü dönem sınav sonucu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinden açıklanacak. Bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek.

AÖL ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAP

AÖL Giriş yapmak isteyenler öğrenciler için Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Giriş sayfası linki haberimizde. Açık Lise sınavlarında geçtiğiniz ve kaldığınız derslerinizi görebilir,  sınava gireceğiniz sınav bölgesi ve sınav okulunuzu değiştirebilir, sınav sonuç ve notlarını görebilir, sınava gireceğiniz dersleri seçebilir, gireceğiniz zorunlu dersleri ve muaf olduğunuz dersleri görebilir, seçmeli ve zorunlu ortak derslerden topladığınız toplam kredinizi görebilirsiniz. AÖLöğrencileri güncel telefon bilgilerinizi ve adreslerinizi AÖL giriş yapma ekranından değiştirebilirsiniz. Ayrıca örgün eğitimden Açık Öğretim Lisesine aktarılan kredinizi takip edebilirsiniz.

AÖL ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI

Yukarda yer alan linkten Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrenci giriş ekranına ulaşabilir sınavlar ve son duyuruları hakkında kaçırdığınız yada merak ettiğiniz tüm gelişmeleri bulabilirsiniz.

SINAV SONUCUNA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

İtirazlar için öncelikle, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin,

1 - T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya

2 - Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya

3 - Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat

Şubelerinden herhangi birine "Kurumsal Tahsilât Programı" aracılığı ile 20 (Yirmi) TL itiraz ücreti yatırılacaktır. Ekte verilen dilekçenin doldurularak, banka dekontu ile birlikte aşağıda yazılı  adrese gönderilmesi gerekmektedir. Banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan veya süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmamaktadır.

Dilekçe ve dekontun gönderileceği adres: ÖLÇME, DEĞERLENDİRME ve SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı) 06500 Teknikokullar / ANKARA

AÖL'DEN MEZUN OLMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri,

Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,

Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ''ortak'', 80 kredi ise ''alan'' kredisi olması,

Alansızlar için: 120 kredi ''ortak'', 72 kredi ise ''seçmeli'' derslerden tamamlanması gerekiyor.Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN