Back To Top
AÖL sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır? 7-8 Temmuz 2018 AÖL sınav yerleri öğren!

AÖL sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır? 7-8 Temmuz 2018 AÖL sınav yerleri öğren!

 - Son Güncelleme: 05.07.2018 Perşembe 11:33
AÖL sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır? 7-8 Temmuz 2018 AÖL sınav yerleri öğren!
- A +

AÖL sınav giriş belgesi çıktı nasıl alınır? 7-8 Temmuz 2018'de yapılacak AÖL 3. dönem sınavları için giriş belgesi almak isteyen öğrenciler haberimizden faydalanabilirler. MEB kapsamında uygulanacak olan, AÖL sınavlarına nerede gireceğiniz öğrenmek ve sınav günü yanınızda bulunduracağınız giriş belgesini bilgisayarınıza indirmek için yazımızda paylaştığımız bilgilere bakmanız yeterli. AÖL sınavlarıyla ilgili tüm detayları ve açıklamaları karar.com'dan takip edebilirsiniz.

AÖL sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır? AÖL 3. dönem sınav giriş yerlerinin belli olmasının ardından öğrenciler de sınava nerede gireceğini öğrenmek için giriş belgelerini almaya başladı. Hafta sonu (7-8 Temmuz 2018) yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavları öncesinde öğrenciler son hazırlıklarını yaparken bir yandan da sınav giriş belgelerini almaya devam ediyorlar. Online olarak MEB'in AÖL sayfasından giriş belgesi çıktısı almak mümkün. AÖL sınav giriş belgesini bilgisayarınıza indirerek sınava hangi okulda gireceğinizi öğrenebilir, sınav günleri yanınızda bulundurabilirsiniz. İşte AÖL 3. dönem sınavlarıyla ilgili merak edilen tüm detaylar.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Açıköğretim Lisesi (AÖL) öğrenci sistemine giriş yapmak ve sınav giriş belgelerini alma işlemleri oldukça kolaydır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Açıköğretim sistemi sınav giriş belgelerini indirmek için için www.aolweb.aol.meb.gov.tr adresinden, öğrenci numarası ve şifresi ile giriş yaparak belgelerinizi görüntüleyebilirsiniz. 

AÖL GİRİŞ YAP

AÖL Giriş yapmak isteyenler öğrenciler için Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Giriş sayfası linki haberimizde. Açık Lise sınavlarında geçtiğiniz ve kaldığınız derslerinizi görebilir,  sınava gireceğiniz sınav bölgesi ve sınav okulunuzu değiştirebilir, sınav sonuç ve notlarını görebilir, sınava gireceğiniz dersleri seçebilir, gireceğiniz zorunlu dersleri ve muaf olduğunuz dersleri görebilir, seçmeli ve zorunlu ortak derslerden topladığınız toplam kredinizi görebilirsiniz. AÖL öğrencileri güncel telefon bilgilerinizi ve adreslerinizi AÖL giriş yapma ekranından değiştirebilirsiniz. Ayrıca örgün eğitimden Açık Öğretim Lisesine aktarılan kredinizi takip edebilirsiniz.

AÖL ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN...

Yukarda yer alan linkten Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrenci giriş ekranına ulaşabilir sınavlar ve son duyuruları hakkında kaçırdığınız yada merak ettiğiniz tüm gelişmeleri bulabilirsiniz.

AÖL 3. DÖNEM SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI

07 - 08 Temmuz 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecek Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2017-3. Dönem sınav yerleri açıklandı. Sınava katılacak öğrencilerimiz Sistemden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilirler.

AÖL 3. DÖNEM SINAV GİRİŞ BELGELERİ ÇIKTISI NASIL ALINIR?

Açıköğretim lisesinden eğitim gören öğrenciler, sınava Giriş Belgelerini MEB resmi sitesi adresi üzerinden çıkarabileceklerdir. Bahsedilen adresten ya da haberimizin içeriğinde bulunan linkten ulaşacağınız adresten alınacak belgenin bilgisayar çıktısı ile sınava girileceklerdir. Posta ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.

 Sınav Giriş Belgeleri “https://aio.meb.gov.tr/” resmî web sitesinde
yayınlanmaktadır. Bu adresten alınacak Sınav Giriş Belgesine ait bilgisayar çıktısı ile
sınava girilmelidir.

 Sınav Giriş Belgesi fotoğrafsız ise irtibat bürolarınca öğrencinin fotoğrafı sisteme
eklenerek, fotoğraflı giriş belgesinin alınması gerekmektedir.

 Öğrencilerin adreslerine herhangi bir sınav evrakı gönderilmemektedir.

 Öğrencilerin Sınav Giriş Belgesindeki bilgiler ile açıklamaları dikkatlice okumaları
gerekmektedir.

 Sınav Giriş Belgenizde belirtilen okul ve salonda sınava girmeniz gerektiğini
unutmayınız.

 Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri mutlaka görünüz.
Sınav Günü Yanınıza Almanız Gerekenler

 Geçerli Kimlik Belgesi. (Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya Ehliyet
belgelerinden biri.)

 Sistem üzerinden alınan Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi,

 Kurşun kalem ve silgi

AÖL SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

Sınav  sonuçları  internet ortamında  “www.aol.meb.gov.tr”  adresinden duyurulmaktadır. Sınav sonucunda mezun olamayan öğrencilerin bir sonraki dönem için kayıt yenileme ve ders seçimi zorunludur.

AÖL sınavları 17 Nisan'dan 31 Mart-1 Nisan tarihlerine ertelenmişti. Açık Öğretim Lisesi sınavlarının ertelenme sebebi baskı ünitesinde meydana gelen teknik arıza olarak duyurulmuştu. AÖL sınavı gerçekleşti fakat öğrenciler büyük bir hata ile karşılaştı. 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrıldı. Sınavdan çıkıp AÖL sınav soru ve cevaplarını araştırmayı planlayan öğrenciler bu manzarayla şok oldu. Milli Eğitim Bakanlığı telafi sınavı yapacağını duyurdu. Haberimizden telafi sınavı tarihini öğrenebilirsiniz. Peki sınav sonuçları, soru ve cevapları yayınlandı mı?

AÖL MOBİL UYGULAMA

Açık Öğretim Liseleri Mobil Uygulaması, uygulama marketlerdeki yerini aldı. Öğrencilerimiz Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sisteminde yaptıkları tüm işlemleri mobil uygulama üzerinde de yapabileceklerdir. Mobil Uygulama ile öğrencilerimiz; Kendilerine gelen mesajları takip edebilecek, Dönem Bilgilerini görebilecek, Ders ve Kredi Bilgilerini öğrenebilecek, Ders Seçim İşlemlerini yapabilecek, Sınav Giriş Yeri ve Sonuçlarını öğrenebileceklerdir. Ayrıca uygulamada Açık Öğretim Liselerine ait kayıt, kayıt yenileme, ders seçme ve sınav tarihlerinin yer aldığı bir de takvim bulunmaktadır.

 

AÖL'DEN KAÇ PUANLA MEZUN OLUNUR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.

AÖL sınav giriş belgesi çıktı nasıl alınır? 7-8 Temmuz 2018'de yapılacak AÖL 3. dönem sınavları için giriş belgesi almak isteyen öğrenciler haberimizden faydalanabilirler. MEB kapsamında uygulanacak olan, AÖL sınavlarına nerede gireceğiniz öğrenmek ve sınav günü yanınızda bulunduracağınız giriş belgesini bilgisayarınıza indirmek için yazımızda paylaştığımız bilgilere bakmanız yeterli. AÖL sınavlarıyla ilgili tüm detayları ve açıklamaları karar.com'dan takip edebilirsiniz. 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN