Back To Top
AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı? (AÖF sınav giriş belgesi alma)

AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı? (AÖF sınav giriş belgesi alma)

 - Son Güncelleme: 04.12.2018 Salı 11:48
AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı? (AÖF sınav giriş belgesi alma)
- A +

AÖL sınav giriş yerleri belgesi ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabı Açık Öğretim Lisesi öğrencileri tarafından merak ediliyor. 8-9 Aralık tarihinde gerçekleşecek (AÖL) sınavına artık sadece 4 gün kaldı. AÖL sınav giriş yerleri belgelerinin bugün açıklanması bekleniyor.

AÖL sınav giriş yerleri belgesi günün en çok aranan konularından biri oldu. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri hafta sonu girecekleri sınava nerede gireceklerini merak ediyorlar. İşte AÖL sınavı hakkında merak edilenler.

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ VE BELGESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2018 yılının son Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavı, 8-9 Aralık tarihinde yurt genelinde gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı, sınava girecek olan adaylar için giriş yerlerini ise bu hafta içerisinde erişime açacak. AÖL sınav giriş belgeleri, geçtiğimiz dönemlerde sınavın gerçekleştirileceği hafta içerisinde açıklanmıştı. Belgelerin bu yıl da haftanın ilk günleri itibariyle erişime açılacağı öngörülüyor.

 AÖL SINAVINA GİRECEKLER DİKKAT!

Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt ve kayıt yenileme iş ve işlemleri tamamlanmıştır. Ancak öğrencileriN 8-9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan sınava sorunsuz bir şekilde girebilmeleri için Açık Öğretim Lisesi Sistemine aktarılan dersleri ve bu derslere ait notların kontrolleri devam etmektedir.

Yukarıda belirtilen nedenle öğrencilerin 05.11.2018 tarihinden sonra, 8-9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan sınav için seçtiği dersleri kontrol etmeleri gerekmektedir.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN