Back To Top
AÖL sınav sonuçları bu gün açıklanır mı?

AÖL sınav sonuçları bu gün açıklanır mı?

 - Son Güncelleme: 24.12.2018 Pazartesi 12:33
AÖL sınav sonuçları bu gün açıklanır mı?
- A +

AÖL sınav sonuçları için nefeler tutuldu! Açık Lise sınav sonuçları merakla bekleniyor. AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Binlerce kişinin girdiği AÖL sınavının spnuçları merak ediliyor ve binlerce insan Açık Lise sınav sonuçları bugün açıklanır mı? AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? gibi başlıklarla internet üzerinden arama yapıyor. AÖL sınav sonuçları merakla bekleniyor! İşte detaylar...

Açık Lise sınav sonuçları bugün açıklanır mı? AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? binlerce AÖL öğrencisinin gündeminde bu soruların yanıtları var. Gözler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklamaya çevrildi. AÖL sınav sonuçları merakla bekleniyor! Peki Açık Lise sınav sonuçları bugün açıklanır mı? İşte AÖL sınav sonuçları ile ilgili tüm gelişmeler...

AÖL sınav sonuçları için kritik gün geldi. AÖL sınav sonuçları için sınavın üzerinden bir süre geçmesiyle birlikte araştırmalarına başlayan binlerce kişi, internet üzerinden sorgulama gerçekleştiriyor. Peki Açık Lise sınav sonuçları bugün açıklanır mı? AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, birçok kişinin merakla araştırdığı AÖL sınav sonuçları hakkında bazı bilgiler.

18-12/24/806x378-2018-2019-aof-kayit-yenileme-donemi-ne-zaman-basliyor-acikogretim-lisesi-kayitlari-ne-zaman-1536044620381.jpg

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

8-9 Aralık tarihlerinde yurt genelinde gerçekleştirilen AÖL sınavlarının ardından gözler, sonuç ekranına çevrildi. AÖL sonuçlarının, geçtiğimiz yılın takvimi göz önünde bulundurulduğunda, sonuçların 25 Aralık tarihinde erişime açılacağı söylenebilir.

AÖL İŞ TAKVİMİ GÜNCELLENDİ

Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2018-2019 iş takvimi güncellendi. AÖL öğrencileri, iş takvimini inceleyerek sınav tarihleri ve diğer bazı detaylar hakkında bilgi sahibi olabilir.

18-12/24/aol_acikogretim_lisesi_sinav_sonuclari_son_dakika_aciklamasi_1484723686_1288.jpg

AÖL'DEN MEZUN OLMAK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİYOR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,
Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;
Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,
Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir.

AÖL BİRİNCİ DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖL sınavından yaklaşık 15 gün sonra sınav sonuçlarının açıklanacağı ön görülüyor.Tahmini olarak Açık Lise sınav sonuçlarını 24-27 Aralık tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN