Back To Top
AÖL sonuçları açıklandı mı? AÖL 3. dönem sınav sonuçları sorgulama 31 Temmuz

AÖL sonuçları açıklandı mı? AÖL 3. dönem sınav sonuçları sorgulama 31 Temmuz

AÖL sonuçları açıklandı mı? AÖL 3. dönem sınav sonuçları sorgulama 31 Temmuz
- A +

AÖL sonuçları açıklandı mı? AÖL 3. dönem sınav sonuçları sorgulama sayfasını haberimizden görebilirsiniz. MEB tarafından 7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılan AÖL 3. dönem sınav sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. AÖL sonuçları açıklandığı anda sayfamızdan sorgulama ekranına erişebilirsiniz.

AÖL 3. dönem sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kapsamında yapılan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınav sonuçları öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. AÖL sınav sonuçları sorgulama sayfasını ve detaylı bilgileri haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. İşte AÖL 3. dönem sonuçları sorgulama ekranı.

AÖL 3. DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde uygulanan AÖL 3. dönem sınav sonuçlarının 31 Temmuz tarihinde açıklanması bekleniyor. AÖL sınav sonuçları açıklandığı anda sayfamızda verdiğimiz bağlantı üzerinden sonuçları sorgulayabilirsiniz.

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLA

AÖL SINAV SONUCUMU NASIL ÖĞRENİRİM?

2018 Açık Öğretim Lisesi üçüncü dönem sınav sonucu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinden açıklanacak. Bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek.

SINAV SONUCUNA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

İtirazlar için öncelikle, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin,

1 - T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya

2 - Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya

3 - Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat

Şubelerinden herhangi birine "Kurumsal Tahsilât Programı" aracılığı ile 20 (Yirmi) TL itiraz ücreti yatırılacaktır. Ekte verilen dilekçenin doldurularak, banka dekontu ile birlikte aşağıda yazılı  adrese gönderilmesi gerekmektedir. Banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan veya süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmamaktadır.

Dilekçe ve dekontun gönderileceği adres: ÖLÇME, DEĞERLENDİRME ve SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı) 06500 Teknikokullar / ANKARA

 

DİKKAT! İTİRAZLAR AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE YAPILMIYOR!

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

AÖL'DEN MEZUN OLMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri,

Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,

Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ''ortak'', 80 kredi ise ''alan'' kredisi olması,

Alansızlar için: 120 kredi ''ortak'', 72 kredi ise ''seçmeli'' derslerden tamamlanması gerekiyor.Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN