Back To Top
AÖL sonuçları sorgulama | 2018 AÖL 3. dönem sınav sonuçlarını tıkla öğren

AÖL sonuçları sorgulama | 2018 AÖL 3. dönem sınav sonuçlarını tıkla öğren

 - Son Güncelleme: 02.08.2018 Perşembe 08:27
AÖL sonuçları sorgulama | 2018 AÖL 3. dönem sınav sonuçlarını tıkla öğren
- A +

Haberimizde AÖL sonuçları sorgulama ekranını bulabilir sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Binlerce öğrencinin beklediği 2018 AÖL 3. dönem sınav sonuçları nihayet belli oldu. Hem AÖL sonuçlarını hemde diplomaların nasıl temin edileceğini haber detaydan öğrenebilirsiniz.

AÖL sonuçları sorgulama işlemi onbinlerce öğrenci tarafından merak ediliyor. Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan sınav takvimine göre Açıköğretim Lisesi 3.dönem sınav sonuçları erişime açıldı. AÖL sonuçları sorgulama ekranına haberimizdeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. İşte AÖL sınavları hakkında yapılan son dakika duyuruları ve gelişmeleri...

AÖL 3. dönem sonuçları eğitim hayatına Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Açık Öğretim Lisesi'nde okuyan öğrenciler tarafından merak ediliyordu.  AÖL üçüncü dönem sınavı sonuçları, MEB tarafından adayların erişimine açıldıldı. 

AÖL SINAV SONUCU SORGULAMA

AÖL üçüncü dönem sınavlarının ardından binlerce aday AÖL sınav sonuçlarının erişime açılmasını bekliyordu. Sonuçlar adayların erişimine açıldı. Bakanlık yaptığı açıklamada; "07- 08 Temmuz 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilen 2017/3.dönem sınav sonuçları açıklanmıştır. Öğrencilerimiz numaralarını ve şifrelerini Sisteme girerek sınav sonucunu öğrenebilirler." ifadelerini kullandı. AÖL sonuçları sorgulamama sayfasına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 2018 AÖL 3. dönem sınav sonuçları sonrası şimdi öğrencilerin gözü diplomalarda.  

AÖL SINAV SONUCUNUZU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL TELAFİ SINAVI OLACAK MI?

Geçtiğimiz AÖL sınavı cevap kağıdında yapılan yanlışlık sebebiyle AÖL telafi sınavı düzenlenmişti. Fakat bu dönem telefi sınavının olmayacağı MEB tarafından açıklandı. AÖL 3. dönem sınav sonuçlarınıdan sonra telafi için sosyal medyayı takip eden öğrencilerin merakıgiderilmiş oldu. 

AÖL SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL YAPILIR? 

AÖL sonuçları sorgulaması yapan öğrencilerin sonuçlara itiraz etmeside söz konusu. Adayların sınav sorularına itirazlarını, sınavdan sonra en geç 3 gün içinde, sınav sonuçlarına ait itirazlarını ise sonuçlar açıklandıktan sonra en geç 5 gün içinde yapmaları gerekmektedir. İtirazlar için öncelikle, Yenilik ve eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin,

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya

Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat

Şubelerinden herhangi birine "Kurumsal Tahsilât Programı" aracılığı ile 20 (Yirmi) TL itiraz ücreti yatırılacaktır.

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMİ NE ZAMAN YAPILIR?

AÖL'ün kayıt yenileme işlemi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde erişime açılacak. Geçtiğimiz yıllarda eylül ayının ikinci haftalarında erişime açılan AÖL kayıt yenileme işleminin bu yıl da aynı tarihlerde açılacağı öngörülüyor.

AÖL DİPLOMASI NASIL VE NEREDEN ALINIR?

AÖL sonuçları sorgulaması yapan ve derslerden geçer not alan öğrencilerin gözü diplomlarda. Dönem sonunda mezun olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu AÖL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz. 2018 yılının son sınavı geçtiğimiz ay içinde yapılmıştı. AÖL 3. dönem sınav sonuçlarını yukarıdaki linke tıklayarak sorgulayabilirsiniz. 

Şayet öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almışsa Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir. Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacak ise bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Vekilin Noterden alınan vekâlet ve yukarda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN