10.12.2019  11:31

Arabuluculuk sınav sonuçları açıklandı mı? Arabuluculuk sonuçları için geri sayım

Arabuluculuk yapmak isteyen farklı meslek gruplarından insanların katıldığı sınavı 24 Kasım’da gerçekleşmişti. Şimdi gözler sonuçların ne zaman açıklanacağına çevrildi. Peki arabuluculuk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Konuyla ilgili detaylar karar.com’da

+
-

Herhangi bir konuda anlaşmazlığı bulunan tarafların aralarındaki uyuşmazlıkları çözüme kavuşturacak olan arabuluculuk kadrosuna 2020 yılı içi 5 bin kişi daha alınacak. Geçen ay yapılan arabuluculuk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bilgiler haberimizde…

ARABULUCULUK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Arabuluculuk sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak geçen dönem sonuçlarının açıklanma tarihine bakacak olursak Aralık ayı ortalarında açıklanması gerekiyor.

19-12/10/arabuluculukjpgg.jpg

NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

Arabuluculuk sınavına katılan adaylar, sınav sonuçlarına Adalet Bakanlığı’nın www.adb.adalet.gov.tr resmi internet adresinden T.C. kimlik numaraları öğrenebilecekler. Adaylara ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecek. İnternet adresinde yayınlanan sonuçlar tebliğ hükmündedir.

İTİRAZ

Sınav sonucu için itirazda bulunacak adaylar, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 7 gün içinde Daire Başkanlığına yazılı olarak itiraz edebilecekler.

Adaylar sınav inceleme hizmet masrafını açılacak olan Halk Bankası’nın TR 800001200129400004000229 numaralı İban hesabına 40,00 TL yatırmaları ve dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar kabul edilmeyecek.

Ayrıca, adayın adı, soyadı, imzası, T.C. Kimlik Numarası, adresi ve itiraza ilişkin talebin yer almadığı dilekçeler de işleme alınmayacaktır. İtiraz dilekçesi, Daire Başkanlığının Milli Müdafaa Cad. No:22 Bakanlıklar Kızılay/ANKARA adresine ulaştırılacaktır.

Başka yollardan yapılan veya zamanında ulaşmayan itirazlar dikkate alınmaz. Sınava yapılan itirazlar Daire Başkanlığı tarafından 7 gün içerisinde bildirilecektir. İtiraz sonuçları da ilgililere aynı süre zarfında yazılı olarak gönderilecektir. İtirazı kabul edilenlerin listesi Daire Başkanlığının http://www.adb.adalet.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

GÜNÜN VİDEOSU

Annesiz kalan kuzular için ağladılar

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesinde sayıları binlere varan hayvan ölmüştü. Hayvan sahipleri öksüz kalan yavruları için gözyaşı döktü

DİĞER HABERLER
Levent'e dev cami
Bahçeli'ye çok sert cevap
Nefes kesen operasyon
"HDP'nin kapatılması gerekir"
Kadınlardan 8 Mart talebi
Macera için kaçmışlar
'Yapmak zorunda kaldık'