Back To Top
Artvinli esnaftan öğrencilere ücretsiz yemek

Artvinli esnaftan öğrencilere ücretsiz yemek

 - Son Güncelleme: 16.01.2020 Perşembe 17:57
Artvinli esnaftan öğrencilere ücretsiz yemek
- A +

Artvin'de bir lokanta sahibi, ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere ücretsiz yemek veriyor: Bu çocuklar bu ülkenin geleceği, çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik.

Merkeze bağlı İnönü Caddesi'nde lokantası bulunan Kubilay Ural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 yıllık esnaf olduğunu söyledi.

Lokantasında tavuk döner, çorba ve çeşitli ev yemekleri yaptıklarını ifade eden Ural, toplumsal duyarlılık oluşturmak adına, ihtiyaç sahibi öğrencilere yaklaşık bir aydır ücretsiz döner ve yemek vermeye başladıklarını belirtti.

20-01/16/20200116_2_40360584_51251127.jpg

'BU ÇOCUKLAR BU ÜLKENİN GELECEĞİ'

Ural, hayırseverlerin de kendilerine destek olduğuna işaret ederek, "Duyarlı vatandaşlarımız para bırakıyor. Bizim adımıza da çocuklara yemek yedir, diyorlar. Bunları görmek insanlık adına çok sevindirici. Bu uygulamamızı devam ettirmeye çalışacağız. Parası olmayan öğrencilerimiz gönül rahatlığıyla gelip burada yemeğini yiyebilir." dedi.

Öğrencilere katkı sağalmak amacıyla böyle bir uygulama yaptıklarını kaydeden Ural, "Bu çocuklar bu ülkenin geleceği, çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. Artvin, eğitim ve turizmle gelişecek bir kent. Ben de kendi ölçeğimde eğitime böyle bir katkı sunma gayreti içindeyim. Ben de üniversitede öğrenci okuttum. Öğrencinin durumunu anlarım." diye konuştu.

20-01/16/20200116_2_40360584_51251128.jpg

Üniversite öğrencisi Esra Aktaş ise öğrencilerin maddi sıkıntıları göz önüne alınarak hayata geçirilen bu uygulamadan dolayı işletme sahibi Ural'a teşekkür etti.

Yükleniyor...

Öğrencisi Hakan Özdemir de uygulamadan yeni haberdar olduğunu belirterek, "Ayın sonunu zor getiren öğrenci arkadaşlarımız var. Onlara bir nebze katkı sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

ARTVİN/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN