09.01.2020  09:32

ATA AÖF final sınav sonuçları açıklandı mı? ATA AÖF sonuçları sorgulama ekranı

Aralık ayının son haftasında yapılan Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) güz dönemi final sınav sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kala, adayları heyecan kapladı. Peki ATA AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm bilgiler karar.com’da…

+
-

28- 29 Aralık tarihinde yapılan ATA AÖF final sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Soru ve cevapların erişime açılmasından sonra şimdi öğrencilerin gözü sonuçların ne zaman açıklanacağına çevrildi. İşte ATA AÖF final sınav sonuçlarını sorgulama ekranı

ATA AÖF FİNAL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Atatürk Üniversite Açıköğretim Fakültesi final sınavları 28 ile 29 Aralık’ta yapılmış ancak sonuçlar henüz açıklanmamıştır. ATA AÖF sınav sonuçları geçen yıllarda uygulanan takvime göre sınav yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde kurumun internet sitesi üzerinden açıklanması bekleniyor. Buradan hareketle sonuçların 12 Ocak tarihinde açıklanması bekleniyor.

20-01/09/ata-aoff.jpg

4 YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

Yükseköğretim kurulu Başkanlığı tarafından Açıköğretim Programı uygulaması yapan Atatürk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi gibi yükseköğrenim kurumlarının uygulama birliği sağlaması amacıyla açıköğretim programlarında uygulanması gereken ölçme ve değerlendirme ilkelerini belirleyerek üniversitelere ilgili tarihli bir yazı göndermiştir.

Bu düzenleme ile;

Adı geçen üniversitelerin sınav sonuç değerlendirmelerinde “4 yanlış cevabın 1 doğru cevabı götürmesi” hükmüne yer verilmiştir.

Daha önceki uygulamalara yanlış ceavapların doğru cevabı götürmesi hükmü yoktu. Bu nedenle yanlış yapmanın önemi olmuyordu ancak yeni uygulama ile cevabı bilinmeyen sorulara doğru cevapları etkilememesi için cevap verilmemesine dikkat edilmektedir.

TÜM BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLİR?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi final sınav sonuçlarına üniversitenin obs.atauni.edu.tr internet sitesi üzerinden ulaşılabilecek.

GÜNÜN VİDEOSU

Annesiz kalan kuzular için ağladılar

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesinde sayıları binlere varan hayvan ölmüştü. Hayvan sahipleri öksüz kalan yavruları için gözyaşı döktü

DİĞER HABERLER
Levent'e dev cami
Bahçeli'ye çok sert cevap
Nefes kesen operasyon
"HDP'nin kapatılması gerekir"
Kadınlardan 8 Mart talebi
Macera için kaçmışlar
'Yapmak zorunda kaldık'