Back To Top
AUZEF sınav giriş belgesi alma işlemi | 16-17 Şubat AUZEF telafi sınavı

AUZEF sınav giriş belgesi alma işlemi | 16-17 Şubat AUZEF telafi sınavı

AUZEF sınav giriş belgesi alma işlemi | 16-17 Şubat AUZEF telafi sınavı
- A +

16-17 Şubat AUZEF sınav giriş belgesi yayınlandı. Haberimizde sınav merkezlerini ve sınav giriş belgesini nasıl alacağınızın detaylarını bulabilirsiniz. İşte "AUZEF sınavları nerelerde yapılacak?" sorusunun yanıtı ve telefi sınavı giriş belgesi alma ekranı...

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi telefi  sınavı giriş belgelerini yayınladı. 16-17 Şubat tarihlerinde AUZEF telefi sınavları yapılacak. Sınava girecek olan öğrenciler haberimizdeki AUZEF sınav giriş belgesi alma ekranına tıklayarak belgelerini alabilir. Sınav merkezleri ve sınav giriş yerleri İstanbul üniversitesi arafından açıklandı. Peki AUZEF sınavları nerelerde yapılacak? AUZEF telafi sınavı giriş belgesi çıktısı nasıl alınıyor? İşte AUZEF sınavları ile ilgili detaylar...

 

AUZEF SINAV YERLERİ AÇIKLANDI

AUZEF bütünleme sınav giriş belgesi yayınlandı. İstanbul Üniversitesi resmi internet sitesinden açıklama yaptı. Açıklamada “2018-2019 Güz Dönemi Telafi (Bütünleme) Sınavı sınav giriş belgeleri yayınlanmıştır, belgelerinizi http://sinav.istanbul.edu.tr adresinden AKSİS kullanıcı adı ve şifreniz ile alabilirsiniz.” denildi.

19-02/12/auzef-telafi-sinavi.jpg

TELAFİ SINAVLARI NE ZAMAN?

İstanbul Üniversitesi bünyesindeki Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi güz dönemi telafi sınavları 16-17 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecek.

AUZEF DERS GEÇME NOTLARI

Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki derslerin, çoktan seçmeli test olarak merkezi usulle yapılan sınavlarının değerlendirmesinde sadece öğrenci cevap kağıtları dikkate alınır. Bir derse ait sınavlar ve diğer tüm etkinlikler 100 puan üzerinden değerlendirilir. Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki tüm derslerde, bir ders için Ham Başarı Puanı hesaplanırken yarıyıl/yıl içi etkinliklerin etkisi en fazla %40, yarıyıl/yıl sonu sınavının etkisi ise en az %60 ağırlık katsayısı alınarak ortalama puan hesaplanır. Uzaktan öğretim programlarında, Ders Ham Başarı Puanı hesaplanırken derse devam ile ilgili durum, yarıyıl/yıl içi etkinlik puanına %20 ağırlık katsayısı ile etki eder. Sadece bir ara sınavın yapıldığı uzaktan öğretim programlarında yarıyıl/yıl içi etkinliklerin puanı hesaplanırken derse devam durumunun etkisi %20; ara sınavın etkisi %80’dir. Derslerin ham başarı puanları aşağıdaki şekilde hesaplanır:

Uzaktan öğretim programlarındaki derslerde; [(Derse Devam Puanı) x 0,20 + (Ara Sınav Puanı) x 0,80] x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60 Açık öğretim programlarındaki derslerde; (Ara Sınav Puanı) x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60. Açık öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında beş şıklı olarak hazırlanan her bir test için doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak test ham puanı hesaplanır. Uzaktan öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında ders ham puanı hesaplanırken yanlış cevaplar dikkate alınmaz; her bir doğru cevap sayısı ile soru puanı çarpılarak test ham puanı oluşturulur.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN