Back To Top
Babalar Günü ne zaman? En güzel Babalar Günü sözleri ve hediyeleri

Babalar Günü ne zaman? En güzel Babalar Günü sözleri ve hediyeleri

 - Son Güncelleme: 04.12.2019 Çarşamba 18:05
Babalar Günü ne zaman? En güzel Babalar Günü sözleri ve hediyeleri
- A +

Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü'nün yaklaşması ile birlikte insanlar 'Babalar Günü için en güzel hediye nedir ve en güzel Babalar Günü sözleri neler?' sorusuna cevap arıyor. Yıllarca çocukları için çalışan çabalayan babaları mutlu etme sırası çocuklarında. Onlar da en güzel sözler ve en güzel hediyeler ile babalarını mutlu etmek istiyor.

En güzel babalar günü sözleri ve babalar günü hediyelerinin neler olduğuna haberimizden ulaşabilir, babanızı bu güzel gün de daha da özel hissettirebilirsiniz. Bizler de sizlerin bu aramalrına karşılık olarak tüm bu soruların cevaplarını ve daha fazla ayrıntıyı haberimizde derledik.

BABALAR GÜNÜ 2020 NE ZAMAN? BABALAR GÜNÜ MESAJLARI VE HEDİYELERİ

Babalar Günü, her yıl olduğu gibi bu yıl da günler öncesinden araştırılmaya başlandı. Hazırlıklarını vaktinde tamamlamak isteyen vatandaşlar, 2020 Babalar Günü'nün ne zaman kutlanacağını merak ediyor. Balar Gününde babalarına güzel bir hediye seçmek isteyen kişiler ise haberimizin içinde alternatif seçeneklere bakabilirler. Peki, Babalar Günü ne zaman? İşte, en güzel Babalar Günü hediyeleri.

Babalar Günü, net bir güne sahip değildir. Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü dünya genelinde Babalar Günü olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede Babalar Günü, 2020 yılında 21 Haziran Pazar günü etkinlikler ve hediyelerle kutlanacak.

BABALAR GÜNÜ NEDİR?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ MESAJLARI

Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkeksin. Ben ona baba diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek! Babalar günün kutlu olsun canım babacım…

Ateşin yaktığından, güneşin hareket ettiğinden, gerçeğin bir yalan olduğundan şüphelen ama benim seni sevdiğimden asla şüphelenme babacığım, babalar günün kutlu olsun...

Üzerine sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok ama çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven babam, sana layık olmak için yaşıyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Evimizin güneşi bir tanesisin canım babam, kucak dolusu sevgi ve saygılarımla kocaman öpüyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar günün kutlu olsun.

Babam olduğun için çok mutluyum, sahip olduğum en iyi baba ve arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacım.

BABALAR GÜNÜ HEDİYELERİ

Babalar Günü için en güzel hediyeyi seçmek isteyenler bu konuda internetteki tavsiyelerden faydalanmak istiyor. Babalarının en çok sevdiği şeye göre alacağı hediyeyi şimdiden belirleyenlerin dışındakiler için genel anlamda en revaçta olan hediyelere aşağıda yer verdik.

*Teknoloji ile yakından ilgilenen babalar için cep telefonu ve tablet iyi bir seçim olabilir.

*Kişisel bakımına özen gösteren babalar için traş seti ve parfüm iyi bir seçenek olabilir.

*Erkeklerin vazgeçilmezi ayakkabı ve şık bir saat babanız için güzel bir hediye.

*Klasik hediyelerden vazgeçemeyenler için gömlek ve pantolon alternatifler arasında.

Babalar Günü ne zaman? En güzel babalar günü sözleri ve babalar günü hediyelerinin neler olduğuna haberimizden ulaşabilir, babanızı bu güzel gün de daha da özel hissettirebilirsiniz. Yıllarca çocukları için çalışan çabalayan babaları mutlu etme sırası çocuklarında. Onlar da en güzel sözler ve en güzel hediyeler ile babalarını mutlu etmek istiyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN