Back To Top
Bahçelievler'de çöken binaya soruşturma

Bahçelievler'de çöken binaya soruşturma

 - Son Güncelleme: 14.02.2020 Cuma 17:26
Bahçelievler\'de çöken binaya soruşturma
- A +

Son dakika haberi... Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Bahçelievler'de daha önce boşaltılan 7 katlı binanın çökmesine ilişkin soruşturma başlattı.

Kentsel dönüşüm amacıyla 1 ay önce boşaltılan binada enkaz altında kalan olma ihtimaline karşı çalışma başlatıldı.

Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır, binanın yıkımının yarın yapılacağını, çökmenin nedeninin ise kolon demirlerinin alınması olduğunu söyledi. Görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda, enkaz altında kağıt toplayan veya hurda toplayan birinin olma ihtimaline karşı çalışma başlatıldı.

Yıkılan binanın etrafındaki binalar önlem amacıyla boşaltıldı. Enkaz bölgesine çıkan sokaklar da polis ekiplerince kapatıldı.

2,5 KATI KAÇAK ÇIKTI

1991 yılında yapılan binanın 2.5 katının kaçak olduğu bildirildi. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır Bahadır, "Çökmenin nedeni boşaltılan binadaki kolon demirlerinin satılmak üzere alınması" dedi.

Binanın mühürlü olduğunu belirten Bahadır, "Alt kata boş olduğu için kağıt toplayıcısı ve hurducıların girdiği söyleniyor. Bazı görgü tanıkları çıktığını söylüyor. Çalışmalar devam ediyor" diye konuştu.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN