Back To Top
Bakan Koca'dan mobbing yanıtı: İşten ayrılan mobbing mağduru yok

Bakan Koca'dan mobbing yanıtı: İşten ayrılan mobbing mağduru yok

 - Son Güncelleme: 27.12.2018 Perşembe 15:13
Bakan Koca\'dan mobbing yanıtı: İşten ayrılan mobbing mağduru yok
- A +

Sağlık Bakanı Koca, CHP'li Tanrıkulu'nun mobbing şikayetleriyle ilgili soru önergesini yanıtladı: "İşten ayrılan mobbing mağduru personel bulunmamaktadır."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Sağlık Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda mobbinge maruz kalan kişilerin olup olmadığına yönelik soru önergesine yazılı yanıt verdi.

"İŞTEN AYRILAN MOBBİNG MAĞDURU PERSONEL YOK"

Bakanlığında ve bağlı kuruluşlarda 1 Ocak 2015 ile 15 Ekim 2018 tarihlerinde toplam 274 personelin, mobbinge maruz kaldıklarına yönelik şikayeti olduğunu belirten Koca, "İşten ayrılan mobbing mağduru personel bulunmamaktadır" bilgisini paylaştı.

Koca "Ancak kişilerin mobbing olarak tanımladığı konuların büyük bir kısmı bu kapsamda değildir." ifadesini kullandı.

Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının, "mobbing, mobbingin belirleyicileri, nedenleri, türleri ve mobbing ile mücadele faktörleri" konularında sağlık çalışanlarına eğitimler düzenlediğini aktaran Bakan Koca, sorun yaşayanlara yardım yapıldığını, bu sorunu yaşatanlara ise ağır cezai müeyyideler uygulandığını bildirdi.

TBMM/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN