25.01.2020  11:55

Bakan Selçuk'tan deprem açıklaması: Okullarımız açısından korkulacak bir durum yok

Elazığ'da incelemelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Selçuk "Şu anda okullarımız açısından korkulacak bir durumumuz yok. Elazığ'da küçük bazı çatlakların olduğu okullar var. Ama biz her ihtimale karşı bunları inceleme altına almış bulunmaktayız" dedi.

+
-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, depremin yaşandığı Elazığ'ın Gezin köyündeki enkazda incelemelerde bulundu.

Selçuk, burada yaptığı açıklamada, arama kurtarma faaliyetlerinin sürdüğünü söyledi. "Şu anda okullarımız açısından korkulacak bir durumumuz yok." diyen Selçuk, şöyle konuştu:

"DEPREM SONRASI DA ÖNEMLİ"

"Bu anlamda da bu, sadece deprem sırası ya da hemen sonrası değil daha sonraki çalışmalar için de önemli. Niye önemli? Çünkü ailelerimize, öğretmenlerimize yönelik eğitimler zaten büyük ölçüde gerçekleştirilmiş vaziyette. O anlamda da bir eylem planımız var. Bu eylem planımızı harekete geçireceğiz. Genel olarak Sayın İçişleri Bakanımız, Sağlık Bakanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanımız dünden beri gereken her türlü çalışmaları yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. Herkes bir yerden bu dayanışma içerisinde faaliyet yürütüyor."

Selçuk, "Elazığ'da küçük bazı çatlakların olduğu okullar var. Ama biz her ihtimale karşı bunları inceleme altına almış bulunmaktayız" ifadelerini kullandı.

ELAZIĞ/AA

DİĞER HABERLER
LGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak?
Yıl başından beri 474 terörist etkisiz hale getirildi
25 ilde 2 gündür entübe hasta yok
Orman vasfı kaldırılacak
Her il için farklı tarih
LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir?
Yakınlarının mezarlarını açılmış halde buldular