Back To Top
Bakan Soylu, Suriye'ye düzenlenecek operasyonla ilgili konuştu

Bakan Soylu, Suriye'ye düzenlenecek operasyonla ilgili konuştu

 - Son Güncelleme: 09.10.2019 Çarşamba 11:35
Bakan Soylu, Suriye\'ye düzenlenecek operasyonla ilgili konuştu
- A +

Suriye'de düzenlenmesi planlanan operasyonla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'nin karşısında kimse şımaramaz. 40 yıldır Türkiye'nin sınırları içinde terör eylemleri yapacaksın, sonra biz bunun hesabını sormayacağız öyle mi? Bunun hesabını sorarız." dedi.

Yurt içindeki terörist sayısı 500’e düştüğünü söyleyen Bakan Soylu, ''Bugün Türkiye'ye dönük olarak o bölgedeki barış operasyonuyla ilgili demografik yapıyı bozacağı iddiasında bulunanlar, esasında kendi sosyal hırsızlıklarını örtmeye çalışmaktadır. Bu kadar açık ve net. Batı bu konuda samimiyetsizdir." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN KARŞISINDA KİMSE ŞIMARAMAZ"

Türkiye'ye yapılan terör saldırılarının hesabını soracaklarını ifade eden Soylu, "Türkiye'nin karşısında kimse şımaramaz. 40 yıldır Türkiye'nin sınırları içinde terör eylemleri yapacaksın, hem insan hem de birçok maliyet oluşturacaksın, insanları göçe zorlayıp ceremesini Türkiye'ye çektireceksin, sonra biz bunun hesabını sormayacağız öyle mi? Bunun hesabını sorarız. Türkiye 15 Temmuz'dan beri tüm güvenlik problemlerini bütüncül bir yaklaşımla çözmektedir, önümüzdeki süreçte de YPG/PKK meselesi, bu işin son darbesi olacaktır. Hiç kimsenin bir ülkedeki istikrarsızlığı fırsat bilerek, fiili durum oluşturarak, bir terör devleti kurmasına bizler müsaade edemeyiz ve sınırlarımızın içinde bizi sürekli rahatsız eden, evlatlarımızı şehit eden bu örgütlere de müsamaha etmemiz söz konusu değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği perspektifte bu irini kaynağında kurutmaya kararlıyız.'' şeklinde konuştu.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN