Back To Top
Barış Pınarı Harekatı kapsamında teröristlerden arındırılan köy sayısı 14'e yükseldi

Barış Pınarı Harekatı kapsamında teröristlerden arındırılan köy sayısı 14'e yükseldi

 - Son Güncelleme: 11.10.2019 Cuma 18:52
Barış Pınarı Harekatı kapsamında teröristlerden arındırılan köy sayısı 14\'e yükseldi
- A +

Barış Pınarı Harekatı'nın üçüncü günü kapsamında, YPG/PKK'lı teröristlerden 14 köy arındırıldı.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK), Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan ve Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından desteklenen Barış Pınarı Harekatı devam ediyor. 

Suriye-Türkiye sınırındaki Rasulayn ilçesinin batı kırsalındaki Tel Halef ve Asfar Neccar köyleri harekat kapsamında teröristlerden kurtarıldı.

Yükleniyor...

Tel Abyad'daki El Yabse, Tel Fander, Müşeyrfe, Dedat, Bir Aşık, Hamidiye, Berzan, Cüdeyde ve Gısas ile Rasulayn'daki Kişto ve Aşağı Kişto köyü, dün, YPG/PKK'lı teröristlerden temizlenmişti.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Fırat Nehrinin doğusundaki Tel Abyad ilçesinin Halave köyü YPG/PKK'lı teröristlerden kurtarıldı. Böylece harekatın üçüncü gününde YPG/PKK işgalinden kurtarılan köy sayısı 14 oldu. SMO, köylerde güvenlik tedbirleri alıyor ve arama tarama faaliyeti yürütüyor.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN