Bayramda Memlekete Gidecekler Dikkat! Akaryakıtta İndirim Müjdesi Nihayet Geldi!

Bayramda Memlekete Gidecekler Dikkat! Akaryakıtta İndirim Müjdesi Nihayet Geldi!

Araç sahiplerine müjdeli haber bayram öncesi gelebilir! Karar'ın sektör kaynaklarından edindiği bilgiye göre Kurban Bayramı tatili için yola çıkacak binlerce araç sahibi akaryakıta gelecek olan indirim ile birlikte daha mutlu bir şekilde seyahat edebilecekler. Detaylar haberimizde...

Bir türlü durdurulamayan dolar kuru ve Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik işgal girişimi, Türkiye'de en çok araç sahiplerini etkiledi. Milyonlarca araç sahibi artan akaryakıt fiyatları nedeniyle, depoyu fullemeyi unuttu. Geçtiğimiz hafta art arda akaryakıt ürünlerine gelen indirimlerle, benzin ve motorin 30 lira sınırından bir nebze uzaklaştı. Araç sahiplerine iyi haber ise bayram öncesi gelebilir. Sektör kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre Kurban Bayramı tatili için memleketlerine gidecek araç sahipleri daha mutlu bir şekilde seyahat edebilecekler. İşte detaylar.

1-003.jpg

BAYRAM ÖNCESİ 2 LİRAYI AŞAN İNDİRİM!

Son günlerde hareketlilik gösteren döviz kurları ve Brent petrol fiyatları akaryakıt fiyatlarını etkiliyor. Bu kapsamda Kurban Bayramına bir gün kala motorine 2 lira 10 kuruş motorine bir indirim daha gelmesi bekleniyor. Gelecek bu indirimle birlikte motorinin litre fiyatı 25 liranın altına düşecek.

Geçtiğimiz hafta benzin, motorin ve LPG fiyatlarına gelen indirimler milyonlarca araç sahibini sevindirdi. Bununla birlikte akaryakıt fiyatlarına ilişkin bir son dakika gelişmesi daha gündeme oturdu. Karar'ın sektör kaynaklarından edindiği bilgiye göre 8 Temmuz Cuma günü başlayacak Kurban Bayramı öncesinde sürücüler için bir indirim müjdesi daha gelebilir.

Yurtdışı ürün fiyatlarında ve döviz kurundaki hareketlilik akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Bu kapsamda bugün beklenen benzin indirimi iptal edilirken, motorin yeniden indirim hattına girdi. Ancak bunun için motorinde bugünde yurtdışı fiyatlarda ton başına 50 dolar kadar düşüş olması gerekiyor. Eğer bugün düşüş gerçekleşirse kurban bayramı öncesi yola çıkacak binlerce araç sahibi sevindiren indirim haberi gelecek.

Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Fakat, Kurban Bayramı öncesi akaryakıtta milyonlarca sürücünün yüzünü güldürecek indirim müjdesi gelmesi bekleniyor.

2-003.jpg

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İSTANBUL

Motorin litre fiyatı 26,69 TL
Benzin litre fiyatı 25,17 TL
LPG litre fiyatı 10,69 TL

ANKARA

Motorin litre fiyatı 27,54 TL
Benzin litre fiyatı 25,29 TL
LPG litre fiyatı 10,66 TL

İZMİR

Motorin litre fiyatı 27,54 TL
Benzin litre fiyatı 25,29 TL
LPG litre fiyatı 10,56 TL

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN