Back To Top
Bekçilik mülakat sonuçları açıklandı mı? Polis Akademisi'nden açıklama bekleniyor!

Bekçilik mülakat sonuçları açıklandı mı? Polis Akademisi'nden açıklama bekleniyor!

Bekçilik mülakat sonuçları açıklandı mı? Polis Akademisi\'nden açıklama bekleniyor!
- A +

Bekçilik mülakat sonuçlarının açıklanması bekleniyor. 12 Ekim 2019'da gerçekleştirilen sözlü mülakatların ardından binlerce aday "Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusu ile Polis Akademisi resmi internet sitesini sık sık ziyaret ediyor. İşte detaylar...

Bekçilik mülakatları yaklaşık 1 ay önce gerçekleştirildi. Binlerce kişi "Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunun yanıtını merak ediyor. 

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözlü mülakatlar 12 Ekim 2019'da sona ermişti. Bekçilik mülakat sonuçları hakkında Polis Akademisi'nden geçilen bir duyuru yok. Mülakat sonuçlarının en geç 1 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

BEKÇİLİK MAAŞI 2019 NE KADAR?

2020 itibari ile memur maaşlarına yapılan yüzde 4+4 zam sonrasında memurlar yeni yılın ilk yarısında maaşlarını yüzde 4 zamlı alacak olup bu doğrultuda lise mezunu bir bekçiye 4.063 TL, lisans mezunu bir bekçi ise 4.164 ile 4.576 TL arasında maaş alabiliyor.

PUANLAMA NASIL YAPILACAK?

Adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınav puanının % 25’i ve sözlü sınav puanının %50’sinin toplamı olarak hesaplanacaktır.

BEKÇİLİK SINAVI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre veriliyor. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebiliyor.

Adaylar;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavraması,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN