Back To Top
Bekçilik sınav giriş belgesi nasıl alınır? Sınav saati yaklaşıyor

Bekçilik sınav giriş belgesi nasıl alınır? Sınav saati yaklaşıyor

 - Son Güncelleme: 12.07.2019 Cuma 17:09
Bekçilik sınav giriş belgesi nasıl alınır? Sınav saati yaklaşıyor
- A +

13 Temmuz Cumartesi günü yapılacak bekçilik sınavı için adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. Sınav öncesi bekçilik sınav giriş belgesinin nasıl alınacağını merak edenler, haberimize bakabilir. MEB tarafından düzenlenen bekçilik sınav giriş belgesi haftalar önce erişime açılmıştı. Tüm bu gelişmeler karar.com’da…

Mahalle bekçiliği sınavına girecek olan onbinlerce aday, bekçilik sınav giriş belgesini çıkartıyor. Millî Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) internet sitesi üzerinden çıkarılan bekçilik sınavı giriş belgesini alanlar, sınava girebilecek. Bu kâğıdı alamayanlar ise sınava giremeyecek. 13 Temmuz Cumartesi günü yapılacak 1. Dönem çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavı saat 09:00’da başlayacak. 2. Dönem çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavı ise yine aynı gün öğleden sonra saat 14.00'te gerçekleşecek. İşte aradıklarınız…

BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN?

1. Dönem çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavı 13 Temmuz Cumartesi saat 09.00'da başlayacakken; 2. Dönem çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavı da aynı gün öğleden sonra saat 14.00'te yapılacak.

BEKÇİLİK SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Millî Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ‘http://www.meb.gov.tr/13-temmuz-2019-tarihinde-yapilacak-olan-2019-1-donem-ve-2019-2-donem-carsi-ve-mahalle-bekciligi-yazili-sinavi-giris-yeri-bilgileri/duyuru/18968/tr’ sitesine giriş yapıp, açılan sayfada, ‘2019 / 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Giriş Yeri Bilgileri için Tıklayınız.’ Bölümünden 1. Dönem bekçilik sınav giriş belgesini, bir altta yer alan ‘2019 / 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Giriş Yeri Bilgileri için Tıklayınız.’ bölümüne tıklayarak, açılan sayfada çıkan bölümde e-Devlet girişi ile, T.C. Kimlik Numarası ve e-Devlet Şifresi ile sınav giriş belgesini çıkartabilirsiniz. Ya da direk aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

2019 / 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Giriş Yeri Bilgileri için Tıklayınız.

2019 / 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Giriş Yeri Bilgileri için Tıklayınız.

19-07/12/bekcilik-sinavi.jpg

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik sınav sonuç bilgileri 07 Ağustos 2019 tarihi itibarıyla https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden paylaşılacak.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN