Back To Top
Bekçilik sınav sonucu 2019 | Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sınav sonucu 2019 | Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sınav sonucu 2019 | Sonuçlar ne zaman açıklanacak?
- A +

Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bekçilik sınav sonucu 2019 yılının 7 Ağustos tarihinde açıklanacak. Heyecanla beklenen sınav sonucunun ardından itiraz süreci başlayacak. İşte bekçilik sınavı ile ilgili merak edilen soruların yanıtları...

 Bekçilik sınav sonucu açıklandı mı? 2019 Bekçilik sınavı 13 Temmuz'da gerçekleştirilmişti. Sınav sonuçlarının yayınlanma tarihi araştırılıyor.

Polis Akademisine bağlı mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerce gencin girdiği bekçilik sınav sonuçları ile ilgili son dakika haberleri bekleniyor.

Peki bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte yanıtı...

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih daha önce açıklanmıştı. 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü yapılan bekçilik sınavının sonuçları 7 Ağustos 2019’da açıklanacak. Sonuçlara itirazlar ise yine 7 Ağustos'ta saat 17.00’ye kadar gerçekleştirilecek.

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Bekçilik sınav sonuçlarının nereden öğrenileceği konusunda fikri olmayanlar, https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerini ziyaret edebilir, ya da direkt olarak aşağıdaki linke tıklayabilir.

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI 2019 - TIKLAYIN

BEKÇİ ALIMI SINAVINA İTİRAZ EDECEKLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

MEB, Bekçilik sınavına itiraz edenlerin bazı kurallara uygunluk göstermesi gerektiğini belirtiyor. İşte itiraz etmek isteyenlerin bilmesi gerekenler…

“Adaylar, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasını takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçlarının https://www.pa.edu.tr/, www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edildiği tarihi takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde Polis Akademisi Başkanlığına yapacaklardır. İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bildirilecektir.

Adaylar itiraz başvurularını, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imza, adres ve ekinde dekontu olmayan dilekçe ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.”

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN