Back To Top
BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? 2020 MEB BİLSEM sınavı tarihleri

BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? 2020 MEB BİLSEM sınavı tarihleri

BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? 2020 MEB BİLSEM sınavı tarihleri
- A +

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 2020 BİLSEM sınav tarihleri öğrenciler ve aileleri tarafından araştırılıyor. Peki, özel yetenekli öğrencilerin katılacağı 2020 BİLSEM sınavı ne zaman? İşte ayrıntılar…

 

İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin özel sınıflarda eğitim görmesini talep eden veliler, 2020 sınav tarihlerini araştırmaya başladı. Peki 2020 BİLSEM sınavları ne zaman yapılacak, başvurular ne zaman başlayacak? İşte 2020 BİLSEM sınav tarihleri…

2020 BİLSEM BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Öğrencilerin sınıf öğretmenleri tarafından değerlendirilip e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden öğrenci gözlem formlarının doldurulması tarihi: 25 Kasım ile 6 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

BİLSEM grup tarama sınav tarihler: 4 Ocak ile 19 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Grup tarama sınav sonuçları; 22 Nisan 2020 Tarihinde açıklanacak. Sonuçlar http://meb.gov.tr adresinden ilan edilecek.

Bireysel değerlendirme sınavları: 1 Haziran ile 28 Ağustos 2020 tarihlerinde yapılacak.
Bireysel grup değerlendirme sonuçları; 4 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.
Sonuçlar http://meb.gov.tr adresinden ilan edilecek.

TÜM BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

KAYIT TARİHLERİ

Yapılan sınavlar ve değerlendirmeler sonucu;
Kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin kayıtları; 7 Eylül ile 2 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

19-12/03/bilsemm.jpg

BİLSEM NEDİR?

Bilim ve sanat merkezleri; örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır.

Bu öğrenciler; 1. 2. ve 3. sınıf seviyelerinde olan ve sınıf öğretmenleri tarafından yetenek alanlarına göre aday gösterilen öğrenciler içinden seçilerek sınavlara gönderilirler.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN