Back To Top
Binali Yıldırım kendi kullandığı araçla Nemrut’a çıktı

Binali Yıldırım kendi kullandığı araçla Nemrut’a çıktı

 - Son Güncelleme: 27.08.2019 Salı 15:27
Binali Yıldırım kendi kullandığı araçla Nemrut’a çıktı
- A +

Türkiye'nin son Başbakanı ve TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, kendi kullandığı araçla Nemrut Krater Gölü'ne çıktı.

Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Bitlis’e gelen son Başbakan Binali Yıldırım, Nemrut Krater Gölü’ne giderken aracı kendisi kullandı. Yanında bulunan AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ile sohbet ederek Nemrut Krater Gölü’ne giden Yıldırım, yolcuktan büyük keyif aldığını söyledi.

19-08/27/aw787208_05.jpg

Nemrut Krater Gölünün ve Dağının 7 bin yıllık Bitlis tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Yıldırım, “Nemrut 7 bin yıllık Bitlis tarihi içerisinde önemli bir yere sahip. Nemrut Krater Gölü en son kayıtlara göre bin 440 yılında lav püskürtmeye başlamış o günden bugüne kadar da gayri faal durumda. Ancak 12 kilometrekareyi bulan gölün etrafı muazzam bir doğal güzelliğe sahip. Burası adeta keşfedilmeyi bekleyen cennetten bir köşe. Son yıllarda hükümetimizin ve Bitlis milletvekillerimizin gayretleri ile değişim ve ulaşıma yönelik güzel çalışmalar yapıldı” diye konuştu.

19-08/27/aw787208_08.jpg

Yıldırım ve beraberindekiler, Nemrut Krater Gölünde bir gezi düzenleyerek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

BİTLİS/İHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN