Bir çöp ev vakası daha! 3 kişilik ailenin yaşadığı evden 4 kamyon çöp çıktı

Bir çöp ev vakası daha! 3 kişilik ailenin yaşadığı evden 4 kamyon çöp çıktı

İstanbul'un Bakırköy ilçesinde yaşlı kadın ve iki oğlunun yaşadığı evi temizlemek için giren görevliler 4 kamyon çöp çıkardı. Temizleme çalışmaları 8 saat sürdü. Anne ve oğulları devlet tarafından koruma altına alındı.

Bakırköy'ün Yeşilköy Mahallesinde 5 katlı bir binanın 2. katından gelen kokulardan rahatsız olan apartman sakinleri durumu yetkililere şikayet etti. İhbar üzerine polis, sağlık ve belediye ekipleri binanın önüne geldi. Çilingir yardımıyla eve giren polis ekipleri, çöp dolu evde yaşayan anne ve iki oğluyla karşılaştı.

Bunun üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yaşlı kadını ve iki oğlunu tedbir amaçlı ambulansla hastaneye kaldırdı. Yapılan incelemenin ardından belediye temizlik ekipleri sevk edildi. Olayla ilgili konuşmak istemeyen komşuları ise, yaşlı kadının ayağının kırık olduğunu 60 ila 55 yaşlarındaki iki erkek oğlunun da zihinsel engelli olduğunu söyledi.

Hastanedeki işlemleri devam eden aile bireylerinin devlet tarafından korunmaya alındığı öğrenildi. Evin bulunduğu yere gelen belediye ekipleri, evi temizlemeye başladı. Yaklaşık 8 saat süren temizlik çalışmalarının ardından evden 4 kamyon çöp çıkarıldı. Çöpün çıkarılmasının ardından ev belediye ekiplerince ilaçlandı. Konuyla ilgili inceleme sürüyor.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN