24.01.2020  06:56

Bolu'da kar etkisini kaybetti, TIR geçişlerine izin verildi

Anadolu Otoyolu ile D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı etkisini kaybetti. Bolu-Zonguldak yolunda TIR'ların geçişine izin verilmeye başlandı.

+
-

Bolu Dağı bölgesinde dün sabah saatlerinde başlayarak gün içinde devam eden kar yağışı, gece saatlerinde de etkili oldu. 

Bugün etkisini yitiren karın ardından bölgedeki kar kalınlığı yer yer 30 santimetreye ulaştı.

Kar yağışı Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli ile D-100 kara yolunun Yumrukaya, Bakacak, Karanlıkdere, Seymenler mevkilerinde zaman zaman hafif şekilde devam ediyor.

Dün ve gece saatlerinde güzergahta kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdüren Karayolları ekipleri kar yağışının azalmasıyla bölgede teyakkuzda beklemeye başladı. 

TIR GEÇİŞLERİNE İZİN VERİLDİ

Bölgede dün öğleden sonra etkisini artıran kar yağışı nedeniyle akşam saatlerinde Bolu-Zonguldak kara yolunun TIR geçişlerine kapatılması nedeniyle sürücüler, geceyi bölgede bulunan dinlenme tesisleri ve akaryakıt istasyonlarının otoparkları ile yol kenarında geçirdi. 

Gece boyunca geçişine izin verilmeyen TIR'lar, sabahın ilk ışıklarıyla kontrollü olarak gönderilmeye başlandı. 

KAR KALINLIĞI 10 SANTİMETREYE ULAŞTI

Bu arada dün sabah saatlerinden itibaren kent merkezindeki yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki kar kalınlığı yer yer 10 santimetreye ulaştı.

Sabah işlerine giden bazı vatandaşlar, karda yürümekte zorluk çekerken, bazı vatandaşlar ise iş yerlerinin önünde biriken karları temizledi. 

Belediye ekipleri ise kent merkezindeki cadde ve sokakların temizlenmesi için çalışma başlattı. 

BOLU/AA

DİĞER HABERLER
Güven vermeyen damadını görevden al
Akraba kayırmacılığına artık son verin
Ders vermiyoruz, çözüm sunuyoruz
Ders zili için hala formül aranıyor
Görevden uzaklaştırıldı
Hasta hastalığını inkar ediyor
Denetimlere vali, kaymakam ve muhtarlar da katılacak