Back To Top
Burdur Valisi'nden Salda Gölü çıkışı: Salda'ya izinsiz çivi çakanın elini kırarlar

Burdur Valisi'nden Salda Gölü çıkışı: Salda'ya izinsiz çivi çakanın elini kırarlar

 - Son Güncelleme: 14.10.2019 Pazartesi 15:26
Burdur Valisi\'nden Salda Gölü çıkışı: Salda\'ya izinsiz çivi çakanın elini kırarlar
- A +

Millet Bahçesi olarak yeniden projelendirilen, daha sonra büyük tepki çeken Salda Gölü'ne ilişkin açıklama yapan Burdur Valisi Hasan Şıldak "Salda Gölü Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile 18 Özel Çevre Koruma Planı içerisinde olup, bu alan içinde hiçbir yapılaşmaya izin vermiyoruz. Salda Gölü ve çevresine izinsiz bir çivi çakanın elini kırarlar" dedi.

Türkiye'nin ilk ziyarete açılan mağaraları arasında yer alan İnsuyu mağarasının çevre düzenlenmesi açılışına katılan Burdur Valisi Hasan Şıldak, Salda Gölü'nün korunması hakkında açıklamalarda bulundu.

Salda Gölü'nün Özel Koruma Planı ile korunduğunu hatırlatan Şıldak, Burdur’un özellikle geçen yıl turizmden çok büyük pay aldığını söyledi.

Şıldak "Salda Gölü Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile 18 Özel Çevre Koruma Planı içerisinde olup, bu alan içinde hiçbir yapılaşmaya izin vermiyoruz. Salda Gölü ve çevresine izinsiz bir çivi çakanın elini kırarlar. Bunu ben bir il valisi olarak söylüyorum. Burdur’un tarihi yerlerine önem veriyoruz. Özellikle son zamanlarda Salda Gölü'nün Çevre Koruma Planı'na aykırı davrananlara asla izin vermeyeceğiz, buna kimse yeltenmesin" diye konuştu.

BURDUR/İHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN