18.02.2020  07:05

Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? İOKBS 2020 başvuru sayfası | Bursluluk sınavı ne zaman?

İOKBS 2020 bursluluk sınavına girecek olan öğrenciler başvuru sayfasına erişmek istiyor. Sınav Millî Eğitim Bakanlığı’nın E Okul modülü üzerinden yapılacak. Peki İOKBS 2020 bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? Bursluluk sınavı ne zaman? İşte detaylar…

+
-

İOKBS 2020 bursluluk sınavı başvuruları 24 Şubat’a kadar uzatıldı. Başvurularını tamamlayan öğrenciler sınav tarihinin açıklanmasını bekliyor. Ortaokul ve lise öğrencilerinin gireceği MEB bursluluk sınavı ne zaman yapılacak sorusunun cevabı karar.com’da…

BURSLULUK SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Bursluluk sınavı başvuruları 5 Şubat’ta başladı. Başvurular için son tarih 17 Şubat’tı. Ancak Elazığ depreminin ardından Elazığ’da yarıyıl tatilinin uzatılması nedeniyle son başvuru tarihi 24 Şubat’a ertelendi. Başvurular öğrencinin eğitim gördüğü okul müdürlüğünde yapılacak. Başvuru işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde, odsgm.meb.gov.tr veya eokul.meb.gov.tr adreslerinden yapılacak.

20-02/18/iokbs-bursluluk-sinavijpgg.jpg

Başvuru sırasında öğrenci ailesinin maddi durumunu gösterir beyanname okul müdürlüğüne teslim edilecek. Elektronik ortamda okul müdürlüğünde gerçekleşecek olan sınavda başvuru yapıldığına dair okul müdürlüğü onaylı ve imzalı belgeyi saklayacak. Başvurunun ardından elektronik ortamdaki başvuru bilgileri değiştirilmeyecek.

İOKBS 2020 SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olmak,

Ortaokul öğrencisi ise 5,6,7,8 sınıf öğrencisi olmak

Lise öğrencisi ise hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencisi olmak,

Sınavın yapıldığı ders yılında öğrencinin okul cezası almamış olması,

Ailenin bir önceki yıl kişi başına düşen yıllık gelir miktarının 14 bin 640 lirayı geçmemiş olması gerekmektedir.

BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı bursluluk sınavının tarihini açıkladı. Bursluluk sınavı 25 Haziran 2020’de saat 10.00’da yapılacak. Sınav sonuçları 3 Temmuz 2020’de açıklanacak. Sınav giriş belgeleri ise 10 Nisan 2020’de e-okul üzerinden öğrencilerin erişimine açılacak.

DİĞER HABERLER
Pazar'a kadar evde kal
Devlet içinde devlet olmanın anlamı yok
'Ankara Kuşu' gözatına alındı
Evde verimli ofis ortamı oluşturmak ipuçları
Vali Kocabıyık özür diledi
İçişleri'nden yeni koronavirüs önlemi
Hesapları bloke edilen İBB'den iptal davası