Back To Top
Çavuşoğlu, Erbil'de Neçirvan Barzani ile bir araya geldi

Çavuşoğlu, Erbil'de Neçirvan Barzani ile bir araya geldi

 - Son Güncelleme: 10.06.2019 Pazartesi 14:19
Çavuşoğlu, Erbil\'de Neçirvan Barzani ile bir araya geldi
- A +

Resmi temaslarda bulunmak üzere Erbil'e giden Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, IKBY başkanlığına seçilen Barzani ile görüştü. Çavuşoğlu'nun Erbil'de Irak Cumhurbaşkanı Salih ile bir araya gelmesi bekleniyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) başkanlığına seçilen Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.

Barzani'nin yemin törenine katılmak için Erbil'e gelen Çavuşoğlu, Erbil Uluslararası Havalimanı’nda Neçirvan Barzani, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

19-06/10/ana-manset-1560151234.jpg

Çavuşoğlu, havalimanında Barzani ile görüştü. IKBY Başkanlığına seçilen Barzani'nin yemin törenine katılmak ve ikili görüşmelerde bulunmak için Erbil'e gelen Çavuşoğlu, Saad Abdullah Konferans Merkezi'nde IKBY Güvenlik Ajansı Müsteşarı Mesrur Barzani'yle de bir araya geldi.

Mevlüt Çavuşoğlu'nun Erbil'de Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, IKBY Güvenlik Ajansı Müsteşarı Mesrur Barzani, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

ERBİL/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN