Back To Top
Çavuşoğlu'ndan Norveç Başbakanı'na: Irkçılık ve İslam karşıtlığını birlikte çözebiliriz

Çavuşoğlu'ndan Norveç Başbakanı'na: Irkçılık ve İslam karşıtlığını birlikte çözebiliriz

 - Son Güncelleme: 12.08.2019 Pazartesi 13:51
Çavuşoğlu\'ndan Norveç Başbakanı\'na: Irkçılık ve İslam karşıtlığını birlikte çözebiliriz
- A +

Norveç'teki camiye yönelik terör saldırısının ardından Norveç Başbakanı'na seslenen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu "Başbakan Erna Solberg'e dünyada yükselen ırkçı ve İslam karşıtı akımlara verdiği samimi ve cesur mesaj için teşekkür ediyorum. Bu sorunu ancak birlikte mücadele ederek çözebiliriz" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Norveç'in Barum şehrinde Afganlara ait El-Nur İslam Merkezi Camisi'ne cumartesi düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin Twitter'dan değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, mesajında "Norveç'teki camiye yapılan saldırı bizi derinden üzdü ve endişelendirdi. Başbakan Erna Solberg'e dünyada yükselen ırkçı ve İslam karşıtı akımlara verdiği samimi ve cesur mesaj için teşekkür ediyorum. Bu sorunu ancak birlikte mücadele ederek çözebiliriz." ifadelerini kullandı.

Norveç Başbakanı Solberg saldırıyı kınarken, nefret ve İslam karşıtı tutumlarla mücadele edilmesi gerektiğini dile getirmişti.

ANKARA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN