Back To Top
Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması: Rusya teslimata hazır olduğu an alacağız

Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması: Rusya teslimata hazır olduğu an alacağız

 - Son Güncelleme: 17.05.2019 Cuma 11:09
Çavuşoğlu\'ndan S-400 açıklaması: Rusya teslimata hazır olduğu an alacağız
- A +

S-400'lerin alım süreci hakkında Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bilgi veren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu "Rusya teslimata hazır olduğu an S-400'leri alacağız" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Finlandiya'da S-400'lerle ilgili açıklamalarda bulundu. Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi toplantısına için Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bulunan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya'dan satın alınan S-400 füze savunma sistemiyle ilgili olarak "Rusya teslimata hazır olduğu an S-400'leri alacağız" dedi.

Dün ABD Temsilciler Meclisi'nin bütçe komisyonu, F-35 savaş uçaklarının Türkiye'ye teslimini engelleyecek düzenlemenin de içinde olduğu bir karar tasarı yayımlamıştı. Tasarıda, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması, F-35 satışının durdurulması ve yaptırım istenmişti.

TASARI NE ANLAMA GELİYOR?

ABD Kongresinde yasa tasarısı ve karar tasarısı olmak üzere iki şekilde tasarı sunulabiliyor. Yasa tasarıları kongrenin iki kanadından da onay aldıktan sonra ABD Başkanı‘nın imzasıyla kanunlaşıyor. Karar tasarılarının kanuni bir bağlayıcılıkları bulunmuyor ancak kongrenin bir konudaki görüşünü yansıtıyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN