Back To Top
Ceren Özdemir'in babasının sözleri yürekleri dağladı: Bu acıyı unutamayız

Ceren Özdemir'in babasının sözleri yürekleri dağladı: Bu acıyı unutamayız

 - Son Güncelleme: 12.01.2020 Pazar 18:34
Ceren Özdemir\'in babasının sözleri yürekleri dağladı: Bu acıyı unutamayız
- A +

Bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir'in vefatının 40. gününde, anma etkinliği düzenlendi. Baba Yılmaz Özdemir, kızlarının acısını asla unutamayacaklarını söyledi.

Ordu’da Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi’nde evine gireceği esnada doğum gününe 3 gün kala bıçaklanarak öldürülen, Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencisi balerin Ceren Özdemir, vefatının 40. gününde anılıyor.

Ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda misafirlere, Ceren Özdemir’in en sevdiği yemeklerden olan yahni ile farklı ikramlarda bulunuldu.

"BU ACIYI ZAMANLA UNUTURUZ DEME ŞANSIMIZ YOK"

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan baba Yılmaz Özdemir, kızlarının acısını ölene kadar yaşayacaklarını belirterek, “Kızımızın bugün 40. günü, onu okutacağız Allah nasip ederse. Önce lokmasını dağıtıyoruz. Söylenecek bir şey bulamıyoruz, acımız büyük. Gelen dostlarımızdan Allah razı olsun, bizi yalnız bırakmadılar. Her gelen bizimle acımızı paylaştı. Bu acı zamanla unutulur deme şansım yok, bu acı asla unutulmayacak. Biz ölene kadar unutma şansımız yok. Eşim de o şekilde, onu yalnız bırakma şansım yok. Toparlayamadı, ilaçlarla şu anda ayakta duruyor. Gerisini zaman gösterecek. Kızımızın mezarına da kendisinin sosyal medyada paylaştığı sözü yazdırdık, orada kendisini ifade etmiş zaten. Biz de o sözü mezar taşına işlettik” dedi.

20-01/12/aw906718_02.jpg

"KATİLİN AKILLI OLDUĞU BELLİYDİ, MAHKEMEDE ROL YAPTI"

Baba Özdemir, katil zanlısı Özgür Arduç’un akli dengesinin yerinde olduğunu belirten rapora ilişkin ise şu şekilde konuştu:

“Bence orada gayet bilinçli bir hareket etti. Zaten mahkemede de bazı şeylerden alıntı yaptı. Ne kadar akıllı olduğu zaten belli oluyordu. Eşim de fark etmişti. Mahkemede, tanığın bir tanesinin ifadesinden alıntı yaprak kendisinin ne kadar akıllı olduğunu göstermiş oldu. Ona akli dengesinin bozuk olduğuna dair rapor verme şansları zaten yoktu. Hiçbir doktor vermez zaten. Gayet mantıklı ve akıllı bir kişi, rol yaptı” şeklinde konuştu.

Ordu Valisi Seddar Yavuz da programa katılarak, Ceren Özdemir'in ailesine başsağlığı diledi ve iyi dileklerini iletti.

20-01/12/aw906718_05.jpg

KATİL AKLİ DENGESİNİN YERİNDE OLMADIĞINI İDDİA ETMİŞTİ

İnfiale yol açan cinayetin ardından katil Özgür Arduç, polis ekiplerince yakalanarak adliyeye sevk edilmişti. Katil Arduç, 23 Aralık tarihinde Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlantı kurarak, Ordu Adliyesi’nde verdiği ilk ifadesinde çocukluğunda 2 kere tecavüze uğradığını, bu nedenle de insanlara her türlü kötülüğü yapmak istediğini söylemişti. Katil Arduç ayrıca, insanlardan nefret ettiğini ve akli dengesinin yerinde olmadığını iddia ederek, emniyette ve adliyede verdiği ilk ifadeleri baskı altında verdiğini, akli dengesinin yerinde olmadığını söylemişti.

YAPILAN KONTROLERDE AKLİ DENGESİNİN YERİNDE OLDUĞU ANLAŞILDI

‘Canavarca hisle kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle yargılanan ve Van’daki yüksek güvenlikli cezaevinde özel hücrede tutulan Özgür Arduç, Van’da Adli Tıp Uzmanı olmadığı için en yakın il olan Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilmiş, yapılan kontroller ve testlerde akli dengesinin yerinde olduğu anlaşılmıştı.

20-01/12/aw906718_04.jpg

20 OCAK TARİHİNDE YENİDEN HAKİM KARŞISINDA

Öte yandan, Ceren Özdemir’i bıçaklayarak ölümüne neden olan ve hakim karşısında verdiği ilk ifadesinde akli dengesinin yerinde olmadığını iddia ederek, tedavi olmak istediğini belirten katil Özgür Arduç, 20 Ocak 2020 tarihinde saat 10.30’da ikince kez hakim karşısına çıkacak.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN