Back To Top
"Ceren’in katil zanlısı şizofren değil, psikopat"

"Ceren’in katil zanlısı şizofren değil, psikopat"

 - Son Güncelleme: 14.12.2019 Cumartesi 15:43
\
- A +

Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i öldüren Özgür Arduç’un ‘pişman olmadığı, haz aldığı’ yönündeki ifadelerini değerlendiren Adli Psikoloji Uzmanı Doç. Dr. Demirbaş, bunların psikopatların özellikleri olduğunu belirterek, “Şizofren değil, psikopat. Cezai ehliyeti var” dedi

Adli Bilimciler Derneği Adli Psikoloji Komisyon Başkanı Doç. Dr. Hatice Demirbaş, 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç’un, “Bendeki öldürme isteği elimde olan bir şey değildir. Ceren’in ölmesi nedeniyle pişman değilim. Üzülemiyorum” sözlerini değerlendirdi. Bu ifadelerin psikopatların özellikleri olduğunu belirterek, “Şizofren değil, psikopat. Cezai ehliyeti var” dedi.

İndependent‘tan Ali Kemal Erdem’e konuşan Doç. Dr. Demirbaş, şöyle konuştu:

“Bu kişinin ceza ehliyeti bulunmaktadır. Bilerek öldürdüğünü, onu takip ettiğini söylüyor yargılamasında bir bozukluk yok. Pişmanlık duymadığını, haz aldığını söylüyor. Takip ederek öldürdüğünü, bir başkasını öldürmek için takip ettiğini söylüyor. Yani yaptığı işi bilerek yapıyor ve ne yaptığının farkında. Dürtüsel davranması, eylemlerinden pişman olmaması, yaptığından keyif alması, yasalara uygun olmayan eylemlerde bulunması bunlar hep halk arasında ‘Psikopatlık’ olarak adlandırılan bizim ise anti sosyal kişilik bozukluğu dediğimiz özelliklerle örtüşüyor.”

 

 
 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN