Back To Top
Ceyhan Belediyesi'nden öğrencilere müjde

Ceyhan Belediyesi'nden öğrencilere müjde

 - Son Güncelleme: 12.01.2020 Pazar 18:00
Ceyhan Belediyesi\'nden öğrencilere müjde
- A +

Adana'da Ceyhan Belediyesi, 389 üniversite öğrencisine burs verecek. İhtiyaç sahiplerini belirlemeye çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Kadir Aydar "Burs almaya hak kazanan öğrencilerimizin bursları 15 Ocak'ta hesap numaralarına yatırılmış olacak" ifadelerini kullandı.

Seçim vaatlerinden birini daha hayata geçirerek üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlayan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, ekibinin aylardır süren titiz bir çalışma ile burs başvurusu yapan 956 öğrenci arasından ihtiyaç sahibi öğrencileri belirlendiğini ve 389 öğrencinin burs almaya hak kazandığını belirtti.

"TEK KRİTERİMİZ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİBİ OLMASI"

31 Mart’tan önce verdiği bir sözü daha yerine getirdiğini belirten Aydar "Başkan Yardımcım Hülya Erdem ve ekibinin yaptığı araştırmalar sonucunda belediyemize başvuruda bulunan 956 arkadaşımız arasından siyasi görüşüne bakmadan, hiçbir vatandaşımızı siyasi görüşüne göre ayırmadan sadece maddi durumuna bakarak 389 öğrencimize burs imkânı sağlıyoruz.

Bu öğrencilere karar verirken tek kriterimiz ihtiyaç sahibi olmasıydı. Anne veya babasından herhangi birinin sigortası olmayan, dar gelirli öğrencilerimizi titizlikle belirledik. Burs almaya hak kazanan öğrencilerimizin bursları 15 Ocak’ta hesap numaralarına yatırılmış olacak" ifadelerini kullandı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN