16.02.2020  11:44

CHP Ankara il kongresinde gerginlik

CHP Ankara Olağan İl Başkanlığı Kongresi’nde, kongre delegesi Teyfik Koçak’ın, kadınlara yönelik çirkin yakıştırması ortalığı karıştırdı. Koçak kürsüde yaptığı konuşmada, “ Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz” demesi üzerine salonda pet şişeler havada uçuştu.

+
-

CHP Ankara İl Kongresi’nde bu kez siyasi tartışmalar değil, bir delege tarafından kadınlar hakkında söylenen sözler salonda gerginliğe neden oldu.

Kürsüye çıkan Teyfik Koçak adlı delegenin konuşmasında, “ Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” sözünü kullanınca, salonda önce yuh sesleri yükseldi, ardından da petşişeler havada uçuştu.

Salonda kadın erkek bütün partililerin sözlerine tepki göstermesi üzerine önce, “ Yüz yıldır Anadolu’da kullanılan bir söz. Ne var bunda gocunacak” diye kendisini savunan Koçak, tepkilerin artması üzerine geri adım atmak durumunda kaldı.

CHP’li kadınlar Kocak’ın elinden mikrofonu alıp kürsüden inmesini istedi, Koçak ise “ Sözümü geri aldım” dese  kürsüden ısrarla inmeyince atılan petşişelere hedef oldu.

Salondan gelen büyük tepki karşısında ne yapacağını şaşıran Koçak, “ Arkadaşlar ben özür diliyorum, yüz bin defa özür diliyorum. Bu bir Anadolu sözcüğüdür, hepinizden özür diliyorum kadınlar benim anamdır, bacımdır, her şeyimdir, kızmayın bana “ diyerek kürsüyü terk etmek zorunda kaldı.

ANKARA/ANKA

 

DİĞER HABERLER
Atatürk ve Mevlana'ya hakaret etmişti! Tutuklandı
Yükseköğretimde yeni düzenlemeler getiren teklif kabul edildi
Bir sahra hastanesinde neler yaşandı, korona için 'sıfır siyaset' şart
Ordu'daki depremde bazı binalarda hasar oluştu
Erdoğan'dan geçmiş olsun mektubu
Burhan Kuzu'ya Zindaşti iddianamesi
İnfaz düzenlemesi için kritik karar