Back To Top
CHP Kayseri Belediye başkan adayı

CHP Kayseri Belediye başkan adayı

CHP Kayseri Belediye başkan adayı
- A +

CHP Kayseri Belediye başkan adayı ne zaman açıklanacağı Kayserili seçmenler tarafından merak ediliyor. Yerel seçimlerde CHP belediye başkan adaylarının kimler olacağının perşembe günü açıklanması bekleniyor. AK Parti Kayseri adayını açıkladı ama CHP henüz açıklanmadı. AK Parti Kayseri'de Mehmet Özhaseki'yi aday gösterdi. CHP Kayseri Belediye başkan adayı ile ilgili tüm gelişmeler haberimizde.

CHP Kayseri Belediye başkan adayı ne zaman açıklanacağı haberimizde. Yerel seçimlerde CHP belediye başkan adayları henüz açıklanmadı. AK Parti ve MHP belediye başkan adaylarını açıkladı fakat CHP ve HDP henüz belediye başkan adaylarını açıklamadı. AK Parti Kayseri'de Mehmet Özhaseki'yi aday gösterdi. Yerel seçimlerde AK Parti belediye başkan adayları ile ilgili açıklamalar beklenirken CHP Kayseri belediye başkan adayı ile ilgili son dakika açıklamalarını haberimizde bulabilirsiniz. 

CHP KAYSERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİMDİR? 

CHP Kayseri Belediye başkan adayı bölge seçmenleri tarafından araştırılıyor. Yerel seçimlerde CHP belediye başkan adayları ile ilgili tüm gelişmleri sitemizden takip edebilirsiniz. Kayseri'nin AK Partili belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki oldu. Şimdi Özhaseki'nin karşısında CHP'nin kimiaday  gösterileceği araştırılıyor. 31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken CHP'nin 6 Aralık perşembe günü belediye başkan adaylarını açıklaması bekleniyor. Kayseri belediye başkan adayı açıklanır açıklanmaz haberimizde olacak. 

 

18-12/05/kayseri-belediye-baskan-adayi.jpg

AK PERTİ KAYSERİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR?

1957 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. O günkü siyasi şartlar ve öğrenci olayları sebebiyle buradaki eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı ve ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Buradan mezun olduktan sonra, Avukatlık stajını Kayseri Adliyesi’nde yaptı. Avukatlık yapmadı. Tekstil üzerine iş yapan aile şirketinin başına geçti. 1994'e kadar Tekstil Ticareti ile iştigal etti.

1980 sonrasında 10 yıl kadar sosyal amaçlı vakıf ve derneklerin kuruluşunda görev aldı. Kayseri’de ilk aşevi faaliyeti, öğrencilere karşılıksız burslar ve kış aylarında yakacak fonu gibi faaliyetlerin içinde bulundu.

27 Mart 1994 mahalli seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkanlığı’nı kazandı. 23 Haziran 1998 tarihinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan seçimle Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirildi. 18 Nisan 1999 yerel seçimlerinde yeniden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde p.2 gibi rekor bir oyla 3. kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Mehmet Özhaseki, geliştirdiği Kayseri Modeli Belediyecilik ile Türkiye’ye örnek oldu.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde `.5 oy alarak 4. kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Başkan Özhaseki 4. kez üst üste Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek Kayseri tarihinde bir ilke de imza atmış oldu.

Büyükşehir, il, ilçe ve belde belediyelerinden 350'nin üzerinde üyesi olan Tarihi Kentler Birliği'nin 2004-2011 yılları arasında 7 yıl başkanlığını yapan Mehmet Özhaseki, TKB'nin yurtiçinde ve yurtdışında kurumsal kimlik kazanmasında ve yurt çapında birçok tarihi eserin ayağa kaldırılmasında büyük rol oynadı.

Evli ve 4 çocuk babası olan Başkan Özhaseki, İngilizce ve Arapça biliyor.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN