CHP'den her ilde grup toplantısı: İşte ilk mitingin adresi!

CHP'den her ilde grup toplantısı: İşte ilk mitingin adresi!

TBMM'nin tatile girmesiyle birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK'de saha çalışmalarının artırılması kararı verildi. CHP'nin her salı farklı bir ilde grubunu toplaması bekleniyor. Milletin Sesi mitinglerine de 24 Temmuz’da Balıkesir’de devam edeceği belirtildi.

CHP MYK, TBMM'nin tatile girmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde saha çalışmalarını artırma kararı verdi. Kurmaylarına ve parti örgütüne, “Devamlı halkın arasında olacağız” şeklinde talimat veren Kılıçdaroğlu, ilk mitingini 24 Temmuz’da Balıkesir’de yapacağı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu ayrıca, 18 Temmuz’dan sonra her salı farklı bir ilde grup toplantısı düzenleyecek. Milletvekilleri de o illerde saha çalışması yapacak.

HER SALI FARKLI İLLERDE GRUP TOPLANTISI

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre CHP MYK, önceki gün Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Edinilen bilgiye göre, toplantıda TBMM’nin tatile girmesiyle saha çalışmalarının artırılması kararı alındı. Bu kapsamda, Meclis’in kapalı olduğu süreçte Kılıçdaroğlu, 18 Temmuz’dan sonra her salı farklı bir ile gidecek, saat 13.30’daki grup toplantıları partili milletvekillerinin de katılımıyla Meclis açıkmış gibi sürecek.

Toplantılar ilin durumuna göre açık havada ya da kapalı salonlarda yapılacak. MYK toplantısında konuya ilişkin “Devamlı halkın arasında olacağız” dediği öğrenilen Kılıçdaroğlu’nun milletvekillerine de grup toplantısı sonrası gittikleri ilde saha çalışmaları yapmalarına yönelik talimat verdiği belirtildi. Milletvekillerinin saha çalışmaları kapsamında kanaat önderlerine, meslek örgütlerine, odalara ve esnaf ziyaretine gideceği aktarıldı.

MİTİNG 24 TEMMUZ’DA BALIKESİR'DE

Kılıçdaroğlu’nun Mersin’de başlattığı ve İstanbul’da sürdürdüğü Milletin Sesi mitinglerine de 24 Temmuz’da Balıkesir’de devam edeceği öğrenildi. Mitingde yine Kılıçdaroğlu’ndan önce kürsüye farklı kesimlerden yurttaşların çıkartılacağı ve konuşma yapacağı belirtildi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN