Back To Top
CHP'den Trump'ın mektubuna tepki: Gerekli cevap daha verilmemiştir

CHP'den Trump'ın mektubuna tepki: Gerekli cevap daha verilmemiştir

 - Son Güncelleme: 17.10.2019 Perşembe 14:37
CHP\'den Trump\'ın mektubuna tepki: Gerekli cevap daha verilmemiştir
- A +

Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği skandal mektuba bir tepki de CHP'den geldi. CHP Sözcüsü Öztrak "Barış Pınarı Harekatı 9 Ekim'de 16:00'da başlamıştır. ABD'de saat 09:00'du. Dolayısıyla mesai yeni başlamıştı. Kağıt parçası harekat başladıktan sonra yollanmıştır ve gerekli cevap daha verilmemiştir. Sahibine derhal gönderilmelidir" ifadelerini kullandı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ABD Başkanı Trump'ın 9 Ekim'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği skandal mektuba ilgili açıklamalarda bulundu.

'Hak edilen yanıt verilmediği müddetçe küstahlığın artacağını' belirten Öztrak, "Bu görevi verenler Erdoğan'a pazarlık masasına otur demektedirler. Bir de ABD Başkanı'nın yazdığı paçavranın yer aldığı görülmektedir. ABD Başkanı'nın Suriye'deki teröristlerle mektup arkadaşlığı yaptığı görülmektedir. Umarım, Erdoğan bu paçavrayı okumamıştır. Müttfefiklik hukukuna sığmamaktadır" ifadelerini kullandı.

"HAREKAT BAŞLADIKTAN SONRA YOLLANMIŞTIR"

Mektubun 'sahibine gönderilmesi gerektiğini' belirten Öztrak şunları söyledi: "Trump'ın bu küstah mektubundan 4 gün sonra bu küstahlığı nükte olarak görmek istiyorum demesi çok ağrımıza gitmiştir. Bu rezalete Barış Pınarı Harekatı'yla cevap verdik demek açıkça milletimizi kandırmaktır. Barış Pınarı Harekatı 9 Ekim'de 16:00'da başlamıştır. ABD'de saat 09:00'dı dolayısıyla mesai yeni başlamıştı. Kağıt parçası harekat başladıktan sonra yollanmıştır ve gerekli cevap daha verilmemiştir. Sahibine derhal gönderilmelidir.

Bu kağıt parçasının muhatabı AKP Genel Başkanı Erdoğan değil, Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Türkiye Cumhuriyeti böyle bir küstahlığı hiçbir zaman kabul etmemiştir, etmemelidir."

ANKARA/DHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN