CHP'li Öztunç'tan Bakan Nebati'ye tepki: Maliye Bakanı mı stand-upçı mı, belli değil

CHP'li Öztunç'tan Bakan Nebati'ye tepki: Maliye Bakanı mı stand-upçı mı, belli değil

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Nureddin Nebati'nin Hazine ve Maliye Bakanlığına yakışmadığına belirterek "Skeçlere konu oluyor beyefendi. Maliye Bakanı mı stand-upçı mı, belli değil. Türkiye Cumhuriyeti'nin Maliye Bakanlığı koltuğunda böyle birinin oturması doğru mu, yakışıyor mu? Komedi. Tuhaf tuhaf hareketler. " diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

CHP'li Öztunç, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin bulunduğu konuma yakışmadığını kaydetti.

AK Parti'yi "Satıcıların hükümeti satıcıların partisi" olarak tanımlayan Öztunç şunları söyledi:

“Türkiye maalesef, büyük sıkıntılar yaşıyor; büyük krizler yaşıyor. Ekonomik kriz artık iliklerimize kadar hissedilir hale geldi. Her gün zam. Her şeye zam. Zam, zam, zam. Başka hiçbir şey yok. Akaryakıta zam, doğal gaza zam, elektriğe zam, çaya zam, una zam, şekere zam. Her şeye zam geliyor. İnsanlar artık bu zam furyası altında eziliyorlar, perişan oluyorlar. Gün geçmiyor ki zam gelmesin.

BİRİLERİNİN KEYFİ YERİNDE

Birilerinin keyfi yerinde. Onlara göre hava hoş. Onlar bir eli yağda bir eli balda, sarayda yaşıyorlar. Devletin imkanlarıyla yaşıyorlar. Hiçbir şeye para vermiyorlar. Elektriğe para vermez Tayyip Erdoğan, sarayda. Doğal gaza vermez, akaryakıta vermez. Una vermez, şekere vermez, zeytinyağına, ayçiçek yağına hiçbir şeye para vermez Tayyip Erdoğan ve çevresindekiler. O yüzden de milletin ne ıstıraplar çektiğinin farkında değiller.

BUĞDAY TABAN FİYATI NEDEN AÇIKLANMIYOR?

Bulunduğumuz bölge Türkiye'nin tahıl ambarıydı. Buğday taban fiyatı hala açıklanmadı. Neyi bekliyorsunuz, ey AK Parti? Buğday taban fiyatı neden açıklanmıyor? Geçtiğimiz yıl ile bu yıl arasında mazot farkı; 3 katı, 4 katı. Geçtiğimiz yıl ile bu yıl arasındaki girdi, 3-4 katı arttı. Geçen yıl açıklanan buğday taban fiyatının en az 3-4 katının bu yıl açıklanması gerekmiyor mu? Gerekiyor. Vicdan bunu gerektiriyor mu? Evet. Ekonomik gerçekler, evet. Niye açıklamıyorsun ey AK Parti, ey tarım bakanı, ey Erdoğan? Buğday taban fiyatını neden açıklamıyorsun? En az 8,5 lira olması gerekiyor. Buradan Trakya ve Anadolu çiftçileri adına sesleniyoruz. Buğday taban fiyatını açıklayın. En az 8, 8,5 olması gerekiyor. Yoksa geçiştirelim piyasa kendisi mi oluştursun hesabındasınız. Nasıl bir yönetim anlayışınız var? Nasıl devlet yönetiyorsunuz? Ki yönetemiyorsunuz, yönetmekten acizsiniz artık.

UCUZ OLDUĞU İÇİN TÜRKİYE'YE GELİYORLAR

Bir başka gerçek. Bir leva (Bulgaristan levası) kaç TL arkadaşlar? 1 leva kaç lira? 8,5 lira değil mi şu anda. Neredeyse 9 lira olacak. Değerli arkadaşlar ben 5 ya da 6 yıl önce Edirne'ye geldiğimde gördüğüm tablo şuydu. İnsanlar, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları Bulgaristan'a gidiyorlardı. Paramız değerliydi, alışveriş yapıyorlardı, yemeklerini yiyorlardı, aileleriyle geziyorlardı, Türkiye'ye dönüyorlardı. Şimdi Bulgaristan'dan geliyorlar, alışveriş yapıyorlar, yemek yiyorlar, otelde kalıyorlar; bir gün iki gün sonra tekrar Bulgaristan'a dönüyorlar. Çünkü onların parası değerlendi, bizim paramızın değeri düştü.

TUHAF TUAF HAREKETLER

Kim bunun sorumlusu? Tayyip Erdoğan bunun sorumlusu. AK Parti bunun sorumlusu. Türkiye'yi bu hale onlar getirdiler. Artvin'e gidin, Gürcistan'da mesela orada da aynı. Edirne'ye gelin mesela aynı. Sorarsan her şey çok güzel. Sorduğun zaman Nebati, ‘gözlerim ışıldıyor’ diyor. Skeçlere konu oluyor beyefendi. Maliye Bakanı mı stand-upçı mı, belli değil. Türkiye Cumhuriyeti'nin Maliye Bakanlığı koltuğunda böyle birinin oturması doğru mu, yakışıyor mu? Komedi. Tuhaf tuhaf hareketler. ‘Gözlerim ışıldıyor’ diyor. Kafasını eğiyor, ‘bir uyuyun 6 ay sonra gözünüzü açın her şey güzel’ dedi. 5 ay geçti. 1 ay kaldı. Hala Nebati uyuyor, uyanamadı Nebati hala. Yazık, ağlanacak halimize gülüyoruz."

SATICILARIN HÜKÜMETİ

Sayın Cahit Özkan, geçmiş olsun. Meclis’te birlikte görev yapıyoruz. AK Parti Grup Başkanvekiliydi. Bir televizyon programına çıktı, bir konuşma yaptı. Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili. Hemen arkasından kendi parti sözcüleri yalanladı. Dedi ki, ‘bizim fikrimiz değil, kendi kişisel düşüncesi’ dedi. ‘Parti adına konuşamaz’ dedi. Sonra, Cahit Özkan önceki gün tweet attı. ‘Ömer Çelik’le aramıza kimse giremez’ dedi. Sanki aralarına girmeye çalışan var. ‘Allah muhabbetinizi arttırsın’ dedik. ‘Parti sözcünüz kim? Artık onu bir açıklayın’ dedik. Kim parti adına konuşacak?

Dün itibarıyla görevden alındı, affını istemiş, o da. Yani Birleşik Arap Emirlikleri Cahit Özkan'ı yedi. Hani bir Türk atasözü var ya. ‘Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.’ Bunu, bugüne güncellersek, ‘Para gelecek yerden grup başkan vekili esirgenmez. İtina ile harcanır.’ Para gelecek yerden Cahit Özkan esirgenmedi ve Cahit Özkan'ı gönderdiler. AK Parti'nin gerçeği bu işte. AK Parti böyle bir siyasi oluşum. Önce Erbakan’ı sattılar, sonra Abdullah Gül’ü sattılar, sonra Abdüllatif Şener gibi partinin kurucularını, sonra Atatürk döneminden bugüne Türkiye Cumhuriyeti'nin kurduğu, sahip olduğu tüm fabrikaları, demir çelikleri, limanları, SEKA’yı, Tekel’i, Telekom’u sattılar, şeker fabrikalarını sattılar. Sonra hazine arazilerini, kıyıları, ormanları sattılar. En son vatandaşlığı satıyorlardı, 500 bin dolara; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını. Dün itibariyle Cahit Özkan'ı sattılar. Satıcıların hükümeti satıcıların partisidir AK Parti. Hayırlı uğurlu olsun.

ERGENE YILLARDIR KİRLİ AKIYOR

Ergene yıllardır kirli akıyor. Defalarca söyledik. Milletvekillerimiz, bölge milletvekillerimiz, partimizin il başkanları, ‘Ergene kirli akıyor’ dedik. Ergene kir içerisinde. Anlattık, anlattık ‘tık’ yok AK Parti'de. Edirne'den çağrı yapıyorum. Çevre, Şehircilik İklim Değişikliği Bakanı Sayın Kurum; eğer Ergenenin temiz aktığını düşünüyorsanız, biz buradayız. Hadi gelin hep beraber Ergene’ye girelim temiz mi, kirli mi görelim. İçinde yüzebiliriz de. Temiz mi, kirli mi hep beraber göreceğiz bunu. 20 yıldır söz veriyorsunuz iktidara gelirken söz verdiniz, ‘Ergene’yi temizleyeceğiz’ diye. Bir Ergene’yi temizleyemeyen hükümet hiçbir şey yapamaz. 20 yıldır Ergene aynı şekilde akmaya devam ediyor. Ergene'nin kirliliğinde boğulacaksınız haberiniz olsun. Trakyalı size bu seçimlerde gereğini bir kez daha yapacak.

MİLLETİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Biz dün Kırklareli ve bugün Edirne'de parti içi bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Seçiklere hazırlanıyoruz. Teşkilatlarımızla buluşuyoruz. Yarın 21 Mayıs, saat 18.00'de İstanbul'da Maltepe meydanında ‘Milletin Sesi’ mitingini gerçekleştireceğiz. Milletin sesi olmaya devam edeceğiz. Daha önce Mersin ve Adana'da gerçekleştirdik. Bursa'da yapacaktık, İstanbul İl Başkanı’mıza yönelik kanun dışı, hukuk dışı, vicdansızca alınan karar sonrası mitingimizi İstanbul'a aldık. Yarın İstanbul'da olacağız. Tüm Türkiye ile birlikte, İstanbul Maltepe Meydanı'ndan haykıracağız. ‘Hak, hukuk, adalet’ diyeceğiz. Milletin sesi olmaya devam edeceğiz.”

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (6)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
6 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN