11.02.2020  09:13

CHP'li Yılmaz Ateş: CHP üyeliğinden ihraç edildiğimi öğrendim

Eski CHP Milletvekili Yılmaz Ateş, CHP üyeliğinden ihraç edildiğini açıkladı ve şunları ekledi: Ancak benim için şaşırtıcı olan 15 Temmuz'dan önce FETÖ'yü eleştirenleri yakan emniyet ve yargı anlayışının, bugün kendisini başka ortamlarda göstermesidir.

+
-

Eski CHP Milletvekili Yılmaz Ateş, CHP üyeliğinden ihraç edildiğini öğrendiğini belirterek, "İlçe, il kongrelerini dahi baskı altına alan, delegeleri özgürce seçme ve seçilme hakkından mahrum bırakan bir anlayıştan düşünce özgürlüğüne saygı beklenemez" ifadesini kullandı.

Ateş, yazılı açıklamasında, dün bir internet sitesi üzerinden CHP üyeliğinden ihraç edildiğini öğrendiğini, karar kendisine tebliğ edildiğinde gerekli açıklamayı yapacağını belirtti.

"İLÇE VE İL KONGRELERİNİ BASKI ALTINA ALAN..."

Yılmaz Ateş, şunları kaydetti:  "İlçe, il kongrelerini dahi baskı altına alan, delegeleri özgürce seçme ve seçilme hakkından mahrum bırakan bir anlayıştan düşünce özgürlüğüne saygı beklenemez. Ancak benim için şaşırtıcı olan 15 Temmuz'dan önce FETÖ'yü eleştirenleri yakan emniyet ve yargı anlayışının, bugün kendisini başka ortamlarda göstermesidir. Bu karar, beni ve CHP tabanını bugüne kadar olduğu gibi demokratik CHP, demokratik Türkiye mücadelesinden alı koyamayacaktır."

ANKARA/AA

DİĞER HABERLER
Seferler iptal edildi
4 partiden ortak bildiri
Erdoğan, Borisov ile görüştü
Maden ocağında patlama
Salı gününü işaret etti
Erdoğan, Merkel ile görüştü
İETT gece vapuruna entegre oldu