Back To Top
Cumhurbaşkanlığı'nda Suriye toplantısı

Cumhurbaşkanlığı'nda Suriye toplantısı

 - Son Güncelleme: 04.09.2018 Salı 23:40
Cumhurbaşkanlığı\'nda Suriye toplantısı
- A +

Suriye Koordinasyon Toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay başkanlığında yapıldı. Toplantıda, İdlib'ten gelecek muhtemel göç dalgası, Suriye Görev Gücü'nün, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile terörden arındırılan bölgede yaptığı faaliyetler ele alındı.

Suriye Koordinasyon Toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapıldı.


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantıya, 15 bakan yardımcısı, Cumhurbaşkanlığı, AFAD, MİT ve Diyanet İşleri Başkanlığından yetkililer katıldı.

Toplantıda, Bakanlıkların ve ilgili kurumların Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile terörden arındırılan bölgelerdeki faaliyetlerinde gelinen son durum ele alındı.

Bakanlık ve kurum yetkililerinin bölgede yaptıkları faaliyetlere ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'a brifing sunduğu toplantıda, ortaya çıkan sorunlara ilişkin alınan ve alınacak tedbirler değerlendirildi.

Toplantıda, Avrupa Birliği tarafından Suriyeli mülteciler için Türkiye'ye verilmesi beklenen ikinci 3 milyar avroluk paketin nasıl değerlendirileceğine ilişkin öneriler tartışıldı.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN