Back To Top
Darbeci general Semih Terzi'nin eşi de kamudan ihraç edildi

Darbeci general Semih Terzi'nin eşi de kamudan ihraç edildi

 - Son Güncelleme: 30.10.2016 Pazar 21:40
Darbeci general Semih Terzi\'nin eşi de kamudan ihraç edildi
- A +

15 Temmuz darbe girişiminde Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürülen Tuğgeneral Semih Terzi'nin eşi doktor Nazire Terzi de 675 sayılı KHK ile kamudan ihraç edildi.

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda astsubay Ömer Halisdemir'in vurduğu darbeci general Semih Terzi'nin doktor olan eşi Nazire Terzi de kamudan ihraç edildi.

Resmi gazete'de yayımlanan 675 sayılı KHK ile bazı bakanlıklar ve bağlı kuruluşlar ile bazı kamu kurumlarından toplam 10 bin 131 kişi kamu görevinden çıkarıldı. İhraç edilenlerden 2 bin 774'ü aralarında doktorların da bulunduğu Sağlık Bakanlığı personeli. İhraç edilen doktorlardan biri de darbeci general Semih Terzi'nin doktor olan eşi Nazire Terzi.

Nazire Terzi, eşinin ölümünün ardından GATA'ya giderek usulsüz bir şekilde otopsi raporunu sorgulatmak istemiş ve eşinin mallarını kaçırmaya çalıştığı iddialarıyla gündeme gelmişti. Terzi, daha sonra FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.Cuntacı Semih Terzi, 15 Temmuz darbe girişimi Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulmuştu. Halisdemir, darbeci askerler tarafından şehit edilmişti.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN