Back To Top
Darmık ve Bülbül Dağı ateş altına alındı (Afrin'de son durum)

Darmık ve Bülbül Dağı ateş altına alındı (Afrin'de son durum)

 - Son Güncelleme: 28.02.2018 Çarşamba 18:10
Darmık ve Bülbül Dağı ateş altına alındı (Afrin\'de son durum)
- A +

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında operasyonların sürdüğü Afrin kırsalı, Gülbaba’daki topçu birlikleri tarafından vuruldu. TSK'dan yapılan açıklamada, toplam 2 bin 184 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. TSK ve ÖSO' nun tamamıyla kontrolü ele geçirdiği Bülbül merkezinde de Türk bayrakları dalgalandığı görüldü.

Zeytin Dalı Harekatı’nın 40’ıncı gününde Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu birliklerini Suriye’nin Afrin kentine yönelik operasyonu devam ediyor. Sabah saatlerinde harekatın başlangıç noktası olan Kilis’in Gülbaba bölgesinde sessizlik hakimken, akşam saatlerinde askeri hareketlilik başladı.

Yükleniyor...

Gülbaba bölgesinde konuşlu topçu birlikleri tank ve obüslerle Darmık Dağı arkası ve Bülbül Tepesi çevresinde bulunan YPG mevzilerini vurdu.

18-02/28/bul.jpg

Diğer yandan, ÖSO birliklerinin Afrin kırsalındaki ilerleyişi sürerken, kentin doğu ve batı cephesinde yer yer sıcak çatışmaların yaşandığı öğrenildi.

BÜLBÜL'DE TÜRK BAYRAĞI

TSK ve ÖSO' nun tamamıyla kontrolü ele geçirdiği Bülbül merkezinde de Türk bayrakları dalgalanıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin de katıldığı Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında yürütülen operasyonlarda, Suriye sınırında Afrin'i içine alan 'hilal'in tamamlanmasıyla birlikte her geçen gün Afrin merkeze doğru daha çok yaklaşılıyor. Bülbül Dağı'nda bir bölgede bulunan ve bir süre önce Türk jetleri tarafından vurularak imha edilen teröristbaşı Abdullah Öcalan'a ait poster görüntülendi. Bu arada TSK ve ÖSO' nun tamamıyla kontrolü ele geçirdiği Bülbül merkezinde de Türk bayrakları dalgalanıyor. Tamamıyla kontrolün sağlandığı Bülbül bölgesinde siviller ise bulunmuyor.

18-02/28/bay.jpg

CİNDERES ÇEVRİLDİ

TSK ve ÖSO, Kilis hattında yaklaşık 60, Hatay hattında da yaklaşık 80 kilometrelik sınır hattını terör örgütünden temizleyerek, Türkiye sınırıyla irtibatını ortadan kaldırdı. TSK ve ÖSO hilali kurarken, Afrin kırsalında coğrafi koşullara göre 11-13 kilometre derinliğe girdi. Bugün Afrin'de Cinderes kırsalındaki teröristler vuruluyor. 'Hilal'in tamamlanmasının ardından gözler Raco ve Cinderes'e çevrilmiş durumda.

18-02/28/cin.jpg

2 BİN 184 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriyenin kuzeybatısındaki Afrin'de terör örgütü PKK/PYD'nin işgal ettiği bölgelere yönelik 20 Ocak'ta başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 40. gününde hız kesmeden devam ediyor.

TSK'dan bugün yapılan açıklama ile harekatın başlangıcından bu yana etksiz hale getirilen terörist sayısının 2 bin 184'e yükseldiği bildirildi.

18-02/28/rac.jpg

HAVADAN KARADAN VURULUYOR

Öte yandan Kilis-Hatay hattının Suriye kesimindeki Raco Dağı kırsalında tespit edilen terör örgütü PYD/PKK’ya ait hedefler, havadan savaş uçakları, karadan da fırtına obüsleri ve tanklarla vuruluyor.

Sınır köylerinden çatışma ve şiddetli patlama sesleri duyuluyor. Sınır hattında askeri hareketlilik devam ederken, bölgede insansız hava araçlarının uçtuğu da görülüyor.

 

 

Yükleniyor...

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN